Eğitim & Kurs

Reklam Oyunculuğu İçin Eğitim Almak

Oyunculuk denilince akla ilk olarak dizi ve filmler gelse de reklam oyunculuğu ciddi bir sektördür. İlk oyunculuk deneyimi için bulunmaz bir fırsattır.

Reklam Oyunculuğunun Farkı

Reklamlar oldukça kısa süren çekimlerdir. Verilmek istenen tüm mesaj ve etki saniyeler içinde verilmelidir. Bu da reklam çekiminde oyuncunun tüm performansını en kısa sürede göstermesini zorunlu kılar. Birkaç saniyelik performans oyunculuk kariyerinizin başlangıcı olabileceği gibi devamı için de iyi bir kapı aralayacaktır. İşte bu sebeplerle reklam oyunculuğu için kendinizi en iyi şekilde yetiştirmeli ve en iyi performansı sergilemelisiniz.

Reklam Oyunculuğu Eğitimi

Reklam oyunculuğu için aslında oyunculuk eğitimi almak gereklidir. Ancak bu eğitime ek olarak reklam oyunculuğunda ihtiyacınız olan tüyolar da verilmelidir. İyi bir kurstan reklam, dizi ve sinema oyunculuğu almak başlangıç için şarttır.

Reklam oyunculuğu için nasıl bir eğitim alınmalı diyorsanız ilk olarak kaliteli bir kamera önü oyunculuk eğitimi almak şarttır. Senaryoyu analiz etmek, karakter biyografisi çıkarmak, jargonlara hakim olmak, beden dilini en iyi şekilde kullanmak, role girmek ve uyum sağlamak, oyunun devamını sağlayabilmek, tekrarlar gerektiği zaman demoralize olmamak ve daha iyisini yapabilmek, senaryoyu ezberleyebilmek gibi daha pek çok kamera önü teknik ve duruş konusunda eğitim alınmalıdır.

Aynı zamanda oyuncular çekilen senaryoları izleyerek eksiklerini görme ve hataları düzeltme konusunda eğitim almalıdır. Böylece alınan eğitimlerin verimli olup olmadığı koçlarla birlikte değerlendirilmelidir.

Reklamlar çok kısa çekimler oldukları için oyuncuların diksiyonu düzgün ve konuştuğu anlaşılabilir olmalıdır. Vurgu ve tonlama eğitimleri ile nitelikli ve akıcı konuşma eğitimi verilmelidir. Reklam oyunculuğu eğitimi için eğitim boyunca ipuçları verilecektir. Böylece oyunculuğun her çeşidi için kendinizi hazırlama fırsatınız olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu