Güzellik

Lekesiz ve Pürüzsüz Bir Cilt İçin Ispanak Maskesi

Lekesiz ve Pürüzsüz Bir Cilt İçin Ispanak Maskesi

Demir yönünden zengin, pek çok vitamin ve mineralleri de içeriğinde barındıran ıspanağı güzelliğiniz için de güzellik maskesi olarak kullanabilirsiniz. Kolay bulunabilir malzemelerle evde kendiniz hazırlayacağınız ve rahatlıkla uygulayacağınız ıspanak maskesi başta kuru cilt sorununa çözüm olmak üzere cildin nem dengesini korumasını sağlamaktadır. Ayrıca düzenli bir kullanım ile ciltteki alerjik reaksyonların zamanla kaybolduğuna, pürüzlü cildinizin daha berrak ve duru görünmesine katkı sağlayabilirsiniz. Çillerinizden ve cilt lekelerinizden de kurtulabileceğiniz ıspanak maskesi tarifi;

Malzemeler

1 su bardağı kadar çiğ süt(tercihen inek sütü pişmemiş)

2 avuç ıspanak(taze yaprakları)

1 çorba kaşığı badem yağı

Maskenin Hazırlanması ve Uygulanması

Süt içerisine ıspanakları ekleyerek 3-4 dakika kaynatın ve üzerine badem yağını ekleyerek iyice karıştırın. Blenderden geçirerek ıspanakların ezilmesini sağlayın ve cildinize masaj yaparak uygulayarak 20 dakika kadar maskeyi yüzünüzde beklemeye bırakın. Sürenin bitiminde ılık su ile maskeyi cildinizden temizleyebilirsiniz.

Cilt sorununuza göre ıspanak maskesini haftada 1-2 kez düzenli uygulamanız kısa zaman içerisinde cilt lekelerinizin kaybolarak pürüzsüz bir cilde kavuştuğunuzu fark edeceksiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu