Sağlık

Grip Belirtileri Taşıyor Musunuz?

Grip yani H3N2 virüsü oldukça kolay bulaşabilen bir yapıya sahiptir. Solunum yolları ile bulaşabilen bu hastalık özellikle kış ayları içerisinde sıklıkla yaşanır. Ancak bu aralarda gribin sıklaşması üzerine ortaya çıkan belirtileri inceliyoruz. Bazı durumlarda oldukça ciddi sonuçlara neden olan bu hastalık ölümle dahi sonuçlanabilir. Bu yüzden grip belirtilerini iyi bilmek ve önlem almak yerinde bir hareket olacaktır.

Grip Belirtileri Taşıyor Musunuz?
Grip Belirtileri Taşıyor Musunuz?

Grip belirtileri taşıyanların en sık karşılaştığı durumlardan birisi yüksek ateştir. Ateşiniz 38 derece ve üzerindeyse grip olma olasılığınız yüksek demektir. Bunun yanında halk arasında kuru öksürük olarak bilinen durumun yaşanması. Böbreklerde ve ciğerlerde hissedilen ağrılar sonrasında gelen bu öksürük gribin belirtileri arasında yer alır. Belirtiler arasında en sık yaşanan durumlardan birisi ise halsizliktir. Virüsün üst solunum yollarına yerleşmesi ve ateşin artması ile birlikte ortaya halsizlik çıkar.

Grip Belirtileri Taşıyor Musunuz?
Grip Belirtileri Taşıyor Musunuz?

Belirgin Belirtiler

Grip için çok farklı bir belirti aramaya gerek yok. Çünkü ortaya çıkan belirtilerin çoğu bilinen tarzdadır. En sık karşılaşılan durumlardan birisi olan baş ağrısı ve eklem ağrıları gribin insan vücudu üzerindeki olumsuz etkilerindendir. Bu etkileri en aza indirmek ve hastalığı atlatabilmek için doktora başvurulmalıdır. Bu etkileri hisseden kişiler ilaç tedavisi ve bunun yanında çeşitli doğal aromalardan üretilen çaylar, besleyici ürünler tüketmelidir. Grip belirtileri dikkate alınmalı ve müdahale çok geç olmadan gerçekleştirilmeli.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu