E-ticaret

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak Artık Çok Kolay

 

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak Artık Çok Kolay

Kadınların ve erkeklerin ortak problemi olan istenmeyen tüy problemi artık günümüz teknolojisi yardımı ile kolay bir şekilde halledilmektedir. Bu tüylerden artık saatler içerisinde oldukça rahat bir şekilde kurtulacaksınız. Eskiden beri devam eden bu probleme birçok farklı yöntem uygulanmıştır. Özellikle eskiden kullanılan kimyasal maddeler yüzünden birçok insan zarar görmüştür. Bu ilaçlar yüzünden birçok kişi bu tüylerden kurtulmaya çalışırken tam aksine daha fazla tüy problemleri ile karşılaşmıştır. Şu anda günümüzde istenmeyen tüylerden kurtulmak için 2 farklı yol vardır. Bunlardan ilki ağda yöntemi diğeri ise lazer epilasyon yöntemidir. İlki belli başlı ürünler ile yapılırken diğeri ise seanslar ile birlikte makineler tarafından yapılır. Oldukça masraflı olduğu düşünülen bu ikinci yöntem sanıldığı kadar masraflı değildir.

Ağda Yöntemi İle İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak

Yıllardan beri bayanların bacak tüyleri için kullandığı bu yöntem biraz acı verir. Bu yöntem içerisinde birçok malzeme kullanılır. Hazır ağda malzemeleri hemen hemen her yerde satılmaktadır. Ancak ağda ürününüzü kendiniz hazırlarsanız bu hem daha sağlıklı olur hem de daha ucuz olur. Bunu yapmak oldukça kolaydır. 1 su bardağı su, 1 su bardağı limon suyunu ve 2 su bardağı toz şekeri bir tencere içine koyup kısık ateşte kaynatır. Burada dikkat etmeniz gereken nokta eğer bu karışımı çok kaynatırsanız şeker yanar ve ağdanız boşa gider. Bu nedenle sürekli tencere başında bekleyip ağda kıvam alınca hemen ocaktan almalısınız. Daha sonra bu karışımı soğuması için bekleyin. Bu karışım soğuduktan sonra ağda bantları ile beraber tüy köklerinin tersine olmak üzere bantları yapıştırın ve çekin. İşte bu kadar basittir.

Lazer Epilasyon İle Tüylere Elveda

Son modern teknolojinin gelişimi ile beraber hayatımız birçok alanda gelişim göstermiştir. Bu gelişimlerden biri de lazer epilasyon yöntemi olarak karşımıza çıkar. Oldukça acısız ve kolay yapılan bu yöntem ile artık tüylerinizden tamamen kurtulacaksınız. Bu işlemleri genellikle uzman kişiler yapmaktadır. İlk olarak tüy yapınızı inceleyen uzmanlar daha sonra jilet ile beraber tüylerinizi kesmektedir. Hemen ardından 10 dakika sonra tüy kökleriniz belirgin hale gelir. Daha sonra bu bölgenize koruyucu jel süren uzman daha sonra makine yardımıyla tüy bölgenize 30 dakika boyunca lazer ile işlem yapmaktadır. Bu işlem sonrasında tüy kökleriniz zamanla ölmektedir. Bu işlem tek seferde olmaz belli seanslar ile yapılır. Vücutta hangi bölgenize bu işlem yapılacaksa uzman kişiler sizler seans sayısını belirler. Lazer epilasyon fiyatları seans sayısına ve yapılan bölgeye göre değişir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu