Dekorasyon

Mutfak Dekorasyonu Hakkında Pratik Fikirler

 

Mutfak Dekorasyonu Hakkında Pratik Fikirler

Her hanımın yaşam dünyası olan mutfaklar oldukça basit yöntemlerle daha kullanışlı hale getirebilir. Mutfak dekorasyonu için yapmanız gereken ufak tefek detaylar bulunmaktadır. Mutfaklarda en çok yerleri tencereler, çatallar ve tepsiler yer kaplamaktadır. Eğer farklı tarzlarda bir tasarım yaparsanız mutfağınıza kolaylıkla bu eşyaları sığdırır ve rahat edersiniz. Özellikle küçük mutfakların baş belası olan bu ürünler için ayrı ayrı dolaplar koyulması mümkün değildir. Ancak mutfak dekorasyon ürünlerine yapacağınız birkaç ufak dokunuşlar daha verimli alanlar elde edebilirsiniz.

Mutfak Dolapları İçin Şık Tasarımlar

Özellikle mutfak dolapları içine saklanan metallerin çok olması dolayısıyla epeyce sıkıntı durumlar yaşanabilir. Küçük mutfaklarda bu metalleri saklayacak kadar dolap mevcut olmayabilir. O zaman sizlerde son çare olarak tabiri caizse dolap içinde dolap oluşturacaksınız. Tencerelerinizi koyduğunuz dolaplar eğer küçük tavalarınızı ve ya tepsilerinizi koymak istiyorsunuz çözüm çok basit. Dolap içine yerleştireceğiniz bir raylı sistem ile bu sorunu kolayca çözersiniz. Dolap içine monte edilen raylı sistem üstüne tavalar ve tepsiler yerleştirilir ve istenildiği zaman oradan çekilerek kullanıma başlanır. Oldukça kolay olan bu mutfak dekorasyon ürün fiyatları oldukça uygundur

Kesme Tahtaları İçin Pratik Fikirler

Hanımların genellikle yer bulamamalarından dolayı oradan oraya savrulan kesme tahtalarınızı artık rahatlıkla saklayabilirsiniz. Dolabın kapak kısmına yerleştireceğiniz bir askılık sistemi ya da gazetelik sistemi kesme tahtalarınızı oldukça kolay bir şekilde saklayabilirsiniz. Ayrıca bu mutfak dekorasyon tahta ürünleri için oldukça pratik bir yok daha bulunmaktadır. Dolaplarınızın ortasında geçirilen bir demir çubuk sayesin dolap ortasın bir delik meydana gelir. Bu deliğin alt kısmına bir çöp kutusu yerleştirdiğiniz zaman işlem biter. Artık üst taraftan kesim yaparken zorlanmanıza gereken yok çöpler direk olarak çöp kutusuna gider.

Çatal ve Bıçakları Saklama Yöntemleri

Eğer mutfağınız küçük ve dolap sayınız azsa çatal bıçak takımlarını saklarken zorlanabilirsiniz. Ancak dolaplar içine yapılacak ekstra bir bölme ile bu dertten kolayca kurtulabilirsiniz. Çekmeli olan dolaplarınızın orta kısmına delikler açılır. Dolapların içinde başka mutfak aletleri ve gereçleri varsa bunlar orta saklanırken ayrıca orta bölmede çatal ve bıçak takımlarınızı rahatlıkla saklayabilirsiniz.

Mutfak İçin Hanımlara Önerilir

Mutfak en çok hanımların vakit geçirdiği alandır bu nedenle oranın dekorasyonu tamamen onlara bırakılmalıdır. Ancak hanımların dikkat etmesi gereken küçük bir nokta vardır. Özellikle yemek yaparken ya da başka bir şeyler hazırlarken mutlaka en çok kullandığınız alet araç ve gereçlerini sizlerin en ulaşabileceği alanlarda muhafaza etmeye dikkat edin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu