Moda

Balık Gelinlik Modelinin Kullanımı

 

Balık Gelinlik Modelinin Kullanımı

Evleneceğimiz gün, hayatımızı biri ile birleştiriyoruz. Ve hayatımızın en önemli adımı diyebiliriz. Hayatımızın en önemli adımını büyük kutlamalar ile atıyoruz. Peki, ya büyük bir şıklık da istemiyor muyuz? Kusursuz olmak, mükemmel olmak… O gece akıllara kazınmak… O günün en güzel kadını olmak…

O günün en güzel kadını olabilmemiz için, öncelikle gerçekten doğru tercihler yapmalıyız. Yani; vücudumuza, ten rengimize uygun giyinmeliyiz. Gelinliğimizi, çok beğendiğimiz modellere göre değil ya da moda olana göre değil kendimize yakışana göre tercih etmeliyiz. Üzerimizde hangisi güzel duruyorsa, onu tercih etmeliyiz. Tabii bu sizin, en güzel gününüz ve istediğiniz, zevkinize göre bir gelinlik olsun istiyorsunuz. Elbette, haklısınız. Ancak, hem zevkinizi, hem de yakışanı kaynaştırarak prensesler gibi olabilirsiniz.

Abartıdan uzaksanız, zarafete aşıksanız, çok güzel de bir fiziğiniz varsa balık gelinlik modeli tam size göre. Balık gelinlik modeli, kusursuz bir fizik istiyor. Azcık bile fazlanız varsa, tam balık gelinlik modellerini tercih etmeyin. Tam balığın farkı ne mi diyorsunuz? Şöyle ki, tam balık gelinlik modelleri baldıra kadar dar. Baldırdan sonra kuyruğu var. Yani, baldırınıza denk vücut hatlarınız tam anlamı ile ortada. Bütün bunlara nazaran, boyunuzunda hayli uzun olması gerekiyor. Tam balık gelinlik modellerinde boyunuzu, platform topuklar dahi kaldırmaz yani gerçekten uzun bir boyunuz yoksa platform topuklar yeterli olmaz. Geniş omuzlara, ince bacaklara, küçük göğüs, küçük kalça ve ince bele sahip olan hanımlar tam balık gelinlik modelini tercih edebilirler.

Ama diyorsanız ki, boyum çok da uzun değil, fiziğim düzgün ama manken gibi de değilim diyorsanız yarım balık gelinlik modellerini tercih etmelisiniz. Kuyruğu dizin hemen altında açılan yarım balık gelinlik modeli kusurlarınızı bir nebze de olsa gizleyebilir. En azından bacağın dizden altını tam anlamı ile belli etmediğinden boyunuzu platform topuklar ile kamufle edebilirsiniz.

Tüm bunların haricinde; gelinlik renginin bembeyaz mı yoksa kırık beyaz mı olacağı önemlidir. Çok açık tenli iseniz bembeyaz, kar beyazı gelinlikleri tercih etmenizi önerirken; ten renginiz esmere yakın ise kırık beyaz tercih etmelisiniz. Sebebi ise; açık tenli hanımlar kırık beyaz tercih ettiğinde gelinlik ile yok olabiliyorlar. Yani gelinlik ile ten rengi çok yakın oluyor. Bu durumdan kaçınılmalı kendimizi gösterebilmeliyiz. Esmer hanımlar ise bembeyaz kullandığında aşırı sırıtıyor. Garip duruyor. O nedenle, kırık beyaz tercih edilirse daha hoş bir görüntü oluşuyor.

Proporsuyonunuza uygun giyinin ve gecenin gözdesini en şık, en mükemmel hale getirin. Her birinize mutlu evlilikler dilerim, esen kalın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu