E-ticaret

WHATSAPP İLE GOOGLE DRIVE İŞBİRLİĞİ

WHATSAPP İLE GOOGLE DRIVE İŞBİRLİĞİ

 

1 milyara yaklaşan aktif kullanıcı sayısıyla dünyanın en popüler sohbet programlarından biri olan WhatsApp, artık sohbetleri, fotoğrafları, videoları ya da dosyalarınızı Google Drive üzerinden yedeklemenize izin veriyor. Böylelikle hem kendinize alan sağlıyor hem de elinizdeki materyallerin kaybolmasını önlemiş oluyorsunuz.

WhatsApp daha önce kullanıcı mesajlarını kendi bünyesinde yedekleme özelliğine sahip olmasına rağmen, yalnızca son 10 taneyi saklamayı başarabiliyordu. Çevrimdışı bir yedekleme sistemi olan bu yöntem, kullanıcı herhangi bir nedenle başka bir telefona geçtiğinde mesajları otomatik olarak aktarmayı başaramıyor ve yedeklemeye de ulaşılamıyordu. Fotoğraflarınızı ya da sohbetlerinizi kaybetmiş oluyordunuz.

WhatsApp’ın son sürümüyle hayata geçen bu yeni özellikle birlikte, Google Drive’a gönderilen yedekler gizli klasörler altında saklanarak kullanıcı adına depolanıyor ve cihaz değişikliğinde ise yedeklenmiş olan eski sohbetlere rahatlıkla ulaşılabiliyor. Drive’a yüklenen WhatsApp yedekleri kullanıcıların Google hesabı kotasına işliyor. Böylelikle sohbetlerinize istediğiniz zaman ulaşabiliyorsunuz.

Önceden yalnızca IOS için geçerli olan, şimdi Android platformlarında da kullanılabilecek olan Google Drive’a yedekleme yöntemi sayesinde,  WhatsApp artık sohbetleri yedekleme adına daha kalıcı bir çözüm sunuyor. Böylece eski konuşmalar güvenle saklanabildiği gibi, herhangi bir silinme durumunda da hiçbir veri kaybolmadan tekrar yüklenebiliyor. Kullanıcılar, sohbet yedekleme sıklığını günlük, haftalık ya da aylık olarak da belirleyebiliyor. Kullanıcıların belirlediği aralıklarda otomotik olarak yapılan yedekleme işlemi sayesinde cihaz değişikliklerinde kaldığınız yerden mesajlaşmaya devam edilebiliyorsunuz.

WhatsApp’ın son sürümünü Google Play’den ücretsiz olarak indirebilir ve sohbetlerinizi dilediğiniz gibi Drive ile yedekleyebilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu