Güzellik

Hanımların Korkulu Rüyası Selülitlerden Kurtulmanın Yolları

 

Hanımların Korkulu Rüyası Selülitlerden Kurtulmanın Yolları

Yaz mevsiminin gelmesi bile tatil planları yapmaya başlayan hanımların en büyük korkusu selülit problemleri yine hanımları düşündürmeye başladı. Genel anlamıyla cildin altı bölgesin bulunan yağ dokularının üst tarafa doğru hareket etmesiyle ciltte meydana gelen çatlak problemidir. Bu oldukça hoş olmayan görüntülerden artık hanımlar rahatça kurtulmaktadır. Doğal bitkisel yöntemler ve bu konuda çıkarılan selülit ürünleri sayesinde bu tarz problemler artık sizler için sorun olmaktan çıkıyor. Sizlerde bu ürünleri kullanarak yazın zevkini rahatça çıkarabilirsiniz. Bir sağlık problemi olarak görülen bu selülitler aslında sağlık problemleri değil aslında birer kozmetik hasardır. Bu problemlerinizden belli başlı egzersiz hareketleri yaparak ve bu ürünleri kullanarak rahatça kurtulabilirsiniz.

Selülite İyi Gelen Bitkisel Ürünler

Doğada yetişen bitkisel ürünler sayesinde artık bütün bu problemlerinizden kolayca kurtulabilirsiniz. Herkesin rahatlıkla bulabileceği bu bitkisel selülit ürünleri kolay bir kullanıma sahiptir. Üstelik bu bitkisel selülit ürünleri fiyatları oldukça uygundur. Çünkü bütün malzemeler doğada yetişmektedir. Bu ürünler genelde ormanlarda yetişen defne ve limon ağaçlarının ürünleridir. Ayrı ayrı bu ürünlerin kullanımı sayesinde selülitlerinizden tamamen kurtulabilirsiniz. Ayrıca bu ürünler beraber bir karışım olaraktan kullanılabilir.

Selülite İyi Gelen Karışımlar

Basen bölgesinde meydana gelen bu girintili çıkıntılı bölgeye bir takım karışımları sürerek kurtulabilirsiniz. Bu selülit karışım ürünleri sayesinde artık tüm dertlerinizden tamamen kurtulursunuz. Taze çekilmiş bir tutam Türk kahvesini defne yaprakları ve limon ile karıştırıyoruz. Daha sonra bu karışımın içerisine elma sirkesi ve biber yağı ekleyerek müthiş bir karışım elde ediyoruz.  En son olarak bir kâğıt yardımıyla bu karışımın üstünü kapatıp 1 saat boyunca bekliyoruz. Bu beklemenin amacı karışımın kendisine gelmesi içindir. Ancak bu bekleme süresi 1 günden fazla olmamalıdır. Eğer bu süre 1 günü geçerse bu karışımın tüm yararı ölür.

Selülit Karışımının Kullanımı

Oldukça kolay bir şekilde elde edilen bu karışımın oldukça kolay bir kullanımı vardır. Hazırladığınız bu karışımı basen bölgelerinizde bulunan selülitlerinize iyice sürüyorsunuz. Hatta sürerken yapabiliyorsanız masajda yapın. Daha sonra iyice sürülen bu kahve karışımıyla beraber 1 saat boyunca bekliyorsunuz. Burada ki beklemenin amacı karışımın alt deriye oradan da yağlara kadar ulaşmasınız beklemek içindir. En son olarak 1 saatlik süre bitince basen bölgemizi ılık su ile beraber yavaş bir şekilde yıkıyor ve karışımın etkisini göstermeye başlamasını bekliyoruz. Bu tür problemler kişisel bakım için oldukça kötü bir görüntü çizmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu