Dekorasyon

Tuvalet ve Banyo Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Tuvalet ve Banyo Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tuvaletler ve banyolar evlerin az kullanılan yerleri olarak dikkat edilir. Ancak bu yanılgı genelde yanlıştır. Banyolar ve tuvaletler oldukça sık kullanılan yerlerdir. Bu nedenle tuvalet dekorasyonları ve banyo dekorasyonları oldukça önemlidir. Birkaç önemli altın dokunuş ile banyo ve tuvaletlerinize oldukça güzel şık ve zarif bir hava katabilirsiniz. Genellikle misafirlerin oldukça dikkatli incelediği bu mekânların tasarımlarında dikkat edilmesi gereken çok önemli ayrıtılar vardır

Aynaların Sihirli Büyüsü

Mutlaka her banyoda ve tuvalette bulunan ayna dekorasyon ürünleri her iki alanınıza da oldukça zarif bir hava katar. Doğru bir ayna tercihi ile hem bu mekânlarınızı daha kullanışlı yapar hem de bu alanlara şık bir hava katarsınız. İlk tercih olarak dikdörtgen ayna yapıları tercih edilir. Yan taraflarının demirden motifler ile süslü olan aynalar banyo ve tuvaletlerinize oldukça şık bir hava katar. Bu aynalar yardımıyla hem bütün işlerinizi kolayca halleder hem de banyo ve tuvaletlerinize sihirli bir hava katarsınız. İkinci bir tercih olarak ise yuvarlak ayna modelleri dikkat çekmektedir. Yuvarlak ayna modellerinin en büyük artısı çok yer kaplamaz. Yine etrafı demirden oluşan farklı modellerle çevrilidir.

Duvar Renkleri ve Duvar Kâğıtları

Belki banyo ve tuvaletlerin en önemli bölgesi duvarlardır. Bu nedenle duvar renklerini belirlerken mutlaka dikkat etmeliyiz. Genellikle herkes kendi zevkine göre ve ya kendi tarzına göre bu boyaları belirlerler. Fakat kararsız kalanlara önerimizi beyaz ve mavinin tonlarıdır. Mavinin büyüleyici ve huzurun rengi olması nedeniyle banyo ve tuvaletlerinize ayrı bir hava katmaktadır. Beyaz ise biraz daha sadeliğin ve duruluğun rengidir. Bu duvarların üzerine duvar kâğıtları ile süsleme yapabilirsiniz. Bu duvar kâğıtlarını seçerken canlı motifleri ve canlı renkleri kullanmaya özen gösterin böylece banyo ve tuvaletleriniz daha canlı ve kullanışlı olur.

Şifonyerler İle Kendinize Saklama Yerleri Hazırlayın

Eğer banyo ve tuvaletleriniz küçük ise ve dolap yerleştiremiyorsanız üzülmeyin. Dolap yerine kendi tarzınızı yansıtan şifonyerler yardımı ile banyo ve tuvaletlerinize oldukça şık bir hava katabilirsiniz. Eski bir şifonyerinizi aynalarınızın altına yerleştirerek banyo ve tuvaletlerinize mükemmel bir hava katabilirsiniz. Burada dikkat edeceğiniz konu eski şifonyer renginiz banyo ve tuvaletleriniz duvar renkleriyle uyumlu olması gerekir. Eğer bu renk uyumu sağlanmazsa son modern boyama tüpleriyle şifonyerlerinizi evlerinizde rahatlıkla sizde boyayabilirsiniz. Bunu tercih etmeyen hanımlar ise banyo dekorasyon ürün fiyatları oldukça ucuz olan bu ürünlerden yeni bir tane alabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu