Güzellik

El ve Ayak Bakımlarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

 

El ve Ayak Bakımlarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

İnsan vücudunda en çok etkilenen bölge el ve ayak bölgelerimizdir. Bu nedenle el ve ayak bakımlarımızı iyi yapmamız gerekir. Bu bakımları oldukça kolay bir şekilde yapabilir ve kendimizi hem daha genç hem de daha sağlıklı tutabiliriz. Bu tür bakımlar genelde insanlar tarafından çok önemli gözükmezler ancak son derece önemli olan bu bakımlar sayesinde kendimizi oldukça rahat hissederiz. Bu tür bakımlara hanımlar genelde daha düşkündür. Bunun nedeni dış görüntülerine daha çok önem vermelerinden kaynaklarını. Sizlerde el, ayak ve tırnak bakımlarınızı ihmal etmeyin hem daha sağlıklı olun hem de daha güzel görünün.

Ayak Sağlığında Neler Yapılır

Vücut ağırlığımızın tamamını taşıyan ayaklarımızın bakımlarını hiçbir zaman aksatmamalıyız. Günün her saatinde bizleri taşıyan ve yorulan ayaklarımızı hem ortopedik olarak bakmalı hem de kişisel bakım açısından bakmalıyız. Genellikle kullanılan ayakkabılardan ve kullanılan çoraplardan dolayı insanların ayaklarında nasır, mantar ve sinir hastalıkları meydana gelir. Bu tür hastalıklardan ayak kremleri sayesinde kolayca kurtulabilirsiniz. Bu kremleri düzenli olarak kullanırsak bütün sorunlarımız ortadan yavaş yavaş kalkar. Üstelik bu ayak kremleri fiyatları oldukça uygundur.

El Kremleri Neye Göre Tercih Edilmelidir

El kremleri tercihi yapılırken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Bu noktaların başında bu kremlerin içinde asla bulunmaması gereken maddelerdir. Bu maddelerin başında alkol gelmektedir. Alkol cildi beslemediği için kremin bir faydasını göremezsiniz. Bir diğer önemli husus ise nemlendirici özelliğinin yüksek olması gerekir. Eğer kremlerde yüksek nemlendirici özelliği varsa daha kısa sürede deri altına işler ve hücreleri yenilemeye başlar. Bu nedenle yüksek nem özelliği içeren kremleri kullanmanız gerekir. Besleyici özelliği olan kremlerde tercih edilebilirler. Bu kremler elleri besleyerek tahriş olmasını ve çatlamasını önlemektedir. Bu nedenle genellikle daha çok bayanların kullandığı bu kremleri almadan önce deneme şansları varsa mutlaka denemelidirler. Eğer bu kremleri düzenli olarak kullanırsanız hem el sağlığınıza fayda sağlar hem de cildinizi genç tutar.

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır

Tırnak bölgemizde en az el ve ayaklarımızın kadar bakım isteyen bölgelerimizdir. Bu yere için genelde manikür ve pedikür olmak üzere 2 adet işlem uygulanır. Ancak bu işlemler sırasında dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Eğer tırnaklar doğru şekilde kesilmez ve tırnak etleri zarar görürse bu hem kötü bir görüntüye sebep olur hem de sağlık açısından tehlikelidir. Bu nedenle bu tırnak bakım işlerinizi alanında uzman kuaförlerde yapmanızı öneririz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu