Dekorasyon

Bilgisayar Genel Temizliği Nasıl Sağlanır?

Bilgisayarların yoğun kullanım sonucunda performansının düşmeye başladığı durumlarda bilgisayar genel temizliği ile performansının tekrar yükseltilmesi sağlanmaktadır.

İnternet ve teknolojinin oldukça yüksek seviyelere gelmesi ile günümüzde bilgisayar kullanımı oldukça yoğun bir hal almış durumdadır. Artık insanlar günlük işlerin ve işleri ile ilgili pek çok işlemi bilgisayarlar üzerinden çok daha hızlı ve verimli yapabilmektedirler. Her ne kadar bilgisayar teknolojileri odlukça yukarı seviyelere çıksa da kullanılan ve gerekli olan programlarda aynı oranda gelişim göstermektedir. Bu yoğun kullanım sonucunda bilgisayarlarda belirli bir süre sonra performans düşüklüğü yaşanabilmektedir.

Bilgisayarlarında bu performans düşüklüğünün altında yatan temel nedenlerin başında birçok artık dosya geçmişin ve bilgisayar kasası ve donanımlarını aşırı kirlenmesi ve tozlanmasıdır. Bu sebeple birçok kişi bilgisayar genel temizliği nasıl sağlanır sorusu ile ilgili en güncel ve en yararlı bilgileri almak istemektedir.

Bilgisayar Dış Temizliği

Bilgisayar dış temizliği iç temizliğine göre daha basit ve kolay olmaktadır. Burada bilgisayarların klavye, ekran gibi dış birimlerinin temizlenmesi işlemidir. Bu anlamda en önemli nokta temizlik malzemelerini seçimidir. Burada özle olarak geliştirilmiş solüsyonlar ve bezlerle oldukça dikkatli ve detaylı bir temizlik yapılmasının yanında herhangi bir nemli ya da ıslak yerin bırakılmadan kurulanması son derece önemlidir. Çünkü bilgisayarların dış parçaları da hassastır ve bu tür hatalar oldukça riskli sonuçlar doğurabilmektedir.

Bilgisayar Dış Temizliği

Bilgisayar iç temizliği oldukça önemlidir. Çünkü temizlik esnasında yapılacak herhangi bir yanlış hareket bilgisayarın bozulmasına ya da o donanımın kullanılamaz hale gelmesine sebep olabilmektedir. Bu analda bilgisayar donanımlarını iyi bilmeli ve söküp takılabilmelidir. Bu anlamda kendinize güvenmiyorsanız bilgisayar kasasının iç temizliğini alanında uzman kişilere yaptırmakta fayda vardır. Burada tüm fan ve çıkartılabilir donanımları söküp tüm parçalardaki tozların hava kompresörü ile üfleyerek veya elektrik süpürgesi ile çekerek temizlemektir. Ve daha sonra aynı şekilde parçalar geri yerine takılmalıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu