Sağlık

Aşırı Terleme Sorunu olanlara 10 Dakikada Çözüm

Günlük yaşamı olumsuz olarak etkileyen aşırı terleme sorunu özellikle sıcak yaz aylarında daha sık gündeme gelmektedir.

Aşırı terleme sorunu insanları ciddi boyutlarda etkilemektedir. Kişisel durumun yanı sıra bu insanlar kendilerini toplumdan soyutlamakta ve içine kapanık hale dönüşmektedirler. Bununla mücadele etmek için aşırı terleme sorunu olanlara 10 dakikada çözüm yöntemleri işe yarar. Uygulanan yöntemler aşırı terlemenin önüne geçerek günlük hayatı daha normal hale dönüştürür.

Normal bir süreç olan terleme aşırı boyutlara ulaştığında o kişi hem psikolojik hem de sağlık yönünden olumsuz etkilenir. Yapılan çalışmalara göre her dört kişiden birinde görülen bu durumu önlemek için en güncel tedavi yöntemleri uygulanır.

Aşırı Terleme Sorunu Nasıl Önlenir?

Aşırı terleme sorununa tedavi için klipsli ETS yani Endoskopik Torakal Sempaktektomi adı verilen yöntem tercih edilir. Bu yöntemde her iki koltuk altından kesi yapılır. Bu kesiler küçük iki delik oluşturur ve yaklaşık beş milimetre genişliğindedir. Açılan kesiklerin birinden kamera ile girilerek aşırı terlemeye neden olan sempatik zincire bakılır. Bu zincir bulunduğunda ilgili bölgeye titanyum klips koyulur. Klipsin koyulmasıyla birlikte kapalı ameliyat tamamlanır. Ameliyattan elde edilecek sonuç hızlı bir şekilde ortaya çıkar. Bu genellikle ameliyatın ardından on dakika sonra gibi bir süredir. Yapılan ameliyatın ardından hastalar genellikle aynı gün içerisinde taburcu edilir. Hastalar ertesi gün banyo yapabilirken işlemden iki gün sonra ise günlük yaşamlarına rahatça dönebilirler. Aşırı terleme sorunu için yapılan bu ameliyatta başarı oranı yüzde doksanın üzeridedir. Yani komplikasyon görülme olasılığının yok denecek kadar az olduğu ifade edilir. Bu nedenle aşırı terleme gibi sorunları olan kişilerin bu yöntemi tercih etmeleri avantaj sağlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu