Güzellik

Rahatlatan Deniz Tuzu Banyosu

deniz tuzu banyosu

Vücutta oluşan yağ, kir ve toksinler vücuttan atılmadığında yorgunluk hissiyle birlikte halsizlik ve buna bağlı olarak stresi ortaya çıkarabilmektedir. Yaşam enerjinizi düşüren bu durum günü aktif şekilde kullanmanı engel olacaktır. Vücudunuzu büyük ölçüde dinlendiren ve rahatlatan deniz tuzu banyosu ile cilt gözeneklerinizde biriken yağ ve kirin vücudunuzdan arınmasını sağlayabilirsiniz.

 

Deniz tuzu içeriğinde bulunan yüksek mineraller cildinizle etkileşime geçtiğinde cildinizdeki toksinleri temizleyerek cildinizde koruyucu bir etki yaratmaktadır. Cildinizin nem dengesini korumaya yardımcı olan deniz tuzu banyosu vücudunuzun su tutmasını engelleyerek kendinizi daha hafif ve rahatlamış hissettirecektir.

 

Rahatlatan deniz tuzu banyosu nasıl yapılır

Hem ruhsal hem de fiziksel olarak rahatlayabileceğiniz deniz tuzu banyosu için yalnızca küvetinizi sıcak su ile doldurup içerisine bir fincan kadar deniz tuzu eklemeniz ve yarım saat kadar tüm vücudunuzu bu su ile ovalayarak kendiniz dinlendirmeniz olacaktır. Suyun rahatlatıcı etkisine kendinizi bırakarak derin bir huzur hissedebilirsiniz.

 

Kendinizi yenilemek adına düzenli olarak fırsat buldukça uygulayacağınız deniz tuzu banyosu cildiniz için doğal yollarla yapacağınız en iyi güzellik bakımı olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu