Moda

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli, Nelere Dikkat Etmeli

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli, Nelere Dikkat Etmeli? Her hanım güzel giyinmek ve güzel görünmek ister. Fakat güzel giyinmek için vücut özelliklerimize dikkat etmeli ve ona göre giyinmemiz gerekir. Peki kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli, nelere dikkat etmeliler?

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli, Nelere Dikkat Etmeli? Giydiğimiz kıyafetler yakışır ve güzel görünebiliriz. Peki buna göre kısa boylu hanımlarımız nasıl giyinmelidir? Kısa boylu hanımlarımız nasıl giyinirse çok daha şık ve güzel görünür?

Yüksek belli kıyafetler tercih edin

Eğer boyunuzun olduğundan uzun görünmesini istiyorsanız yüksek belli pantolonlar, şortlar ya da etekler giyin çünkü yüksek bel bacakları olduğundan uzun gösterir ve daha uzun görünerek giydiğiniz kıyafetlerin daha çok yakışmasını sağlar.

Kısa pantolonları tercih etmeyin

Boyunuz kısaysa pantolon seçerken kısa modellerden kaçının. Çünkü ayakkabınızın üstünde biten pantolonlar bacağınızın kalın gözükmesini sağlar. Oysa ayakkabınızın tümünü kaplayan pantolonlar daha uzun görünmenizi sağlar.

Kalın kemer yerine ince kemerler takın

Kısa boylu hanımlar için kalın kemerler tehlikeli olabilir. Çünkü bir elbise veya t-shirtte kemer kullanmak vücudunuzu ikiye böler. Hele bu kemer kalın bir kemer olursa boyunuz daha da kısa görünür. O nedenle bir elbise de kemer kullanmanız gerekiyorsa mutlaka ince bir kemer kullanın. Böylece hem daha uzun hem de daha zarif görünürsünüz.

Kıyafetlerinizde boyuna çizgileri tercih edin.

Nasıl ki kilolu hanımlar enine çizgiler yerine boyuna çizgili kıyafetler giydiklerinde daha ince görünüyorsa kısa boylu hanımlarda boyuna çizgili desenleri tercih ettiklerinde daha uzun ve ince görünürler. Bu nedenle kısa boylu hanımlarda boyuna çizgili kıyafetleri tercih etmelidir.

Kıyafetlerinizi büyük çantalarla kombinlemeyin

Kısa boylu hanımlar sadece kıyafetlerini değil onlarla birlikte kombin edecekleri aksesuarları da doğru seçmelidir. Özellikle hanımlar çantalarını seçerken büyük çantalar yerine küçük çantalar seçmelidir. Çünkü her ne kadar size uygun kıyafet giyseniz bile büyük çanta seçmeniz boyunuzu kısa gösterir.

Topuklu ayakkabılar

Elbette kısa boylu hanımların en büyük kurtarıcısı topuklu ayakkabılardır. Her türlü kıyafetin altına giyilebilecek topuklu ayakkabılar boyunuzu uzatarak çok daha güzel görünmenizi sağlar. Ama topuklu ayakkabı giymek zor diyorsanız ince topuklu ayakkabılar yerine dolgu topuklu ayakkabıları da tercih edebilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu