Güzellik

Saçın Hızlı Uzaması İçin Yapılması Gerekenler

Saçın Hızlı Uzaması İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir? Saçlarınızı kısa bir model kestirdiniz pişman mı oldunuz? Ya da saçınızın daha uzun mu olmasını istiyorsunuz? Size önereceğimiz saç uzatma yöntemleri ile saçınızı 2 kat daha hızlı uzatabilir ve kısa sürede uzun saçlara sahip olabilirsiniz.

Saçın Hızlı Uzaması İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir? sorusu bir çok kadın tarafından sorulardan biridir. Saç, kadınlar için oldukça önemlidir. İnsan vücudunda tamamlayıcı olan saçın bakımlı ve sağlıklı olması oldukça önemlidir. Peki saçların hızlı uzaması için yapılması gerekenler nelerdir? İşte konuyla ilgili merak edilen sorunun cevabı..

1. Saç Derinize Masaj Yapın

Saç derinizdeki kan dolaşımını güçlendirmek için saç derinize masaj yapın. Kan dolaşımı hızlanması saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlamaktadır Saç derinize masajı saçınız kuruyken yapabileceğiniz gibi ıslakken de yapabilirsiniz.

2. Saçlarınızı Fazla Şekillendirmeyin

Saçlarınızın hızlı uzamasını istiyorsanız saçlarınızı sık sık şekillendirmeyin. Şekillendirmeyi azalttığınızda saçlarınız nemini koruyarak sağlıklı bir şekilde saçlarınızın uzamasını sağlamaktadır.

3. Kaliteli Saç Bakım Malzemeleri Kullanın

Özellikle iyi bir şampuan kullanmanız gözeneklerinizin tıkanmamasına ve böylece saç köklerinizin daha iyi hava ve besin alarak hızlı uzamasını sağlamaktadır. Yine aynı şekilde kullandığınız diğer saç bakım ürünlerinin de saçlarınıza zarar vermeyen yapıda olduğundan emin olun. Mümkün olduğunca doğal ve bitkisel içerikli saç bakım ürünleri kullanın.

4. Saçlarınızı Tarayın

İyi ve saçınızı kırmayacak dokuda bir tarak ile saçlarınızı her gece yatmadan önce tararsanız saçlarınız daha kısa sürede uzayacaktır.

5. Yatarken Saçlarınızı Açın

Özellikle yatarken saçlarınızı toplayıp yatmak saç dökülmelerini tetikler. Bunun dışında gün içerisinde de saçlarınızı elinizden geldiğince açık bırakmaya özen gösterin.

6. Beslenmenize Dikkat Edin

Özellikle protein ve vitamin açısından zengin besinler tüketerek saçlarınızın hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz. Bunun için protein açısından zengin et, bakliyat, tavuk, balık gibi ürünleri; vitamin ve mineral açısından ise bol bol meyve ve sebze tüketin. Biotin vitamin takviyesi ile saçlarınızın ve tırnaklarınızın daha kısa sürede uzamasını sağlayabilirsiniz. Yine D vitamini ve omega 3 açısından zengin besinler tüketmeniz de hızlı saç uzatma açısından size yardımcı olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu