Güzellik

Kendi Parfümünüzü Yapmak Çok Kolay!

Kendi parfümünüzü kendiniz yaparak, son derece doğal ve ekonomik bir parfüm elde etmeniz mümkündür.

Parfüm kullanmak günlük yaşamda herkesin özen gösterdiği bir şeydir. Her şeyden önce günlük yaşamda güzel kokmak bir ihtiyaçtır. Özellikle kadınlar parfüm kullanımı konusunda hassas olabilmektedir. Parfüm sıkmak alerjik durumlara sebep olduğu gibi uzun vadede birçok hastalığa neden olabilmektedir. Özellikle çakma olarak adlandırılan bilinen markaların sahte parfümlerinde bu etki daha kısa sürede görülebilir.

Parfüm içerisinde bulunan alkol, özellikle hassas cilt yapısı olan kişilerde alerjik reaksiyonlara sebep olabilmektedir. Özellikle bazı kişiler, parfümün ağır kokusundan rahatsız olmakta, bundan dolayı parfüm seçimi yapamamaktadır. Bu tip durumlarla karşı karşıya kalan kişiler ya da her şeyin doğal olanından yana olan kişiler, evde parfüm yapabilirler. Sanıldığının aksine evde parfüm yapmak hiçte zor bir iş değil.

Evde Parfüm Yapımı

Evde parfüm yapmak isteyen kişiler, kendi parfümünüzü yapmak çok kolay. Mağazalarda satılan kimyasal parfümler yerine, kendi parfümünüzü yapıp kullanmak hem çok daha sağlıklı hem de ekonomik. Parfüm yaparken birtakım yağlar kullanılmaktadır. Bu yağlar, esansiyel yağlar olduğu gibi taşıyıcı yağlarda olabilmektedir. Taşıyıcı yağlar, uygulama sırasında daha çok tercih edilmektedir.

Parfümünü yapmak istediğiniz yağları öncelikle belirlemeniz gerekmektedir. Tek bir yağdan parfüm yapabileceğiniz gibi, birkaçını da karıştırarak aromatik bir koku elde edebilirsiniz. Birbirleri ile uyumlu olan kokuları tespit ederek, daha hoş ve uzun süre severek kullanabileceğiniz bir parfüm elde edebilirsiniz. Unutmayın ki elde ettiğiniz bu parfüm yalnızca sizde olacak ve adeta sizin imzanızı taşıyacak.

Çok para harcamadan yalnızca birkaç malzeme ile kısa sürede parfümünüzü yapmak çok kolay parfüm içerisinde kullanılan birçok malzemeyi, eczanelerden veya aktarlardan temin etmeniz mümkündür. Evde parfüm yapmak görüldüğü üzere son derece kolay ve ekonomik.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu