Güzellik

Kadınların En Çok Tercih Ettiği Parfüm Markaları

Her mevsim kişliği yansıtan detaylar arasında olan parfümler kadınların vazgeçilmezi oluyor. Peki kadınların en çok tercih ettiği parfümler hangileri?

Parfüm markaları genelde yabancı olarak satıldığından fiyatlar yüksektir. Bu yüzden kadınların en çok tercih ettiği parfümler genelde bilindik ve tanıdık olan markalardır. Bu markalardan çok fiyat önemli bir unsurdur. Alternatif olarak tercih edilecek taklit parfümler, yasal olarak mağazalarda bulunan açık parfüm çeşitleriyle de bu seçimleri yapabilirler.

En çok tercih edilen markalar ekonomik markalar arasında yer alan kozmetik marketlerde satılan 200 TL ve altındaki ürünler oluyor. Kredi kartına taksit seçeneği kaldırıldığı için lüks markaların tercih edilebilirliği de azalmıştır. Bu markalar yerine daha kolay bulunabilen alternatif markalar tercih edildiğinden kalıcı parfüm olarak bu ürünler tercih edilmemektedir.

Çiçeksi Kokular

Toplumumuzda vücut spreyi kullanmak pek yaygın değildir. Bu ürünler yerine parfüm kullanan vatandaşlar önceliğini çiçeksi kokulardan yapar. Özellikle genç kızlar şekerli kokuları çok fazla kullanırken bazı kişilerin bu kokulardan midesi bulandığı için daha hafif ve uçucu parfümler tercih edilebilir. Daha ağır kokular isteyenler ise odunsu parfümler ve sandal ağacı kokusu gibi kokular tercih edebilir.

Kadınsı Parfümler

Şekerli parfümlerden hoşlanalar olduğu gibi daha ağır ve kalıcı parfümler tercih edenler de olabilir. Kadınsı parfümlerde misk, sandal ağacı, yasemin gibi esanslar tercih edilebilir. Bu ürünler sayesinde parfüm kalıcılığını arttırdıkça daha etkili bir koku bırakır. Bu da kalıcı parfüm kullanmayı sevenlerin tercihidir. Baharatlı kokular sayesinde kış aylarında daha etkileyici bir etki bırakılması söz konusu olurken yaz mevsimi için bu kokular ağır gelebilir. Ağır geldiği zaman daha hafif olan yaz parfümleri tercih edilebilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu