Ekonomi

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar Hangileridir?

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar Hangileridir? Bankacılık işlemleri birçok ödeme ve alışverişte kolaylık sağladığı birtakım olumsuz yönleri vardır. O zaman yazımızda hesap işletim ücreti almayan bankalar hangileri ele alalım.

Hesap işletim ücreti almayan bankalar hangileridir? Birçok banka kullanıcısı bu konuda bilgi sahibi olmak ister. Bankaların günlük yaşamda ödemede birçok yararı olsa da buna yönelik birtakım talepleri de olabiliyor. Bankadan bankaya değişebilen bu durumları en baştan araştırmak yararlı olacaktır. O zaman bizde yazımızda hesap işletim ücreti almayan bankalar hangileridir bunları ele alalım. Fakat bundan önce hesap işletim ücreti nedir? Bu konu hakkında bilgiler verelim.

Hesap İşletim Ücreti Nedir?

Banka kullanıcılarının son zamanlarda şikayet ettiği konulardan biride hesap işletim ücreti adı altında kesilen paralardır. Bankanın sunduğu hizmete karşılık yapılan bu kesintiler tepkiyle karşılanır. Çünkü bir anlamda bankalar insanların paralarını işletirler. Bu durumdan yarar sağladıkları halde birde kesinti yaparlar. Hesap işletim ücreti almayan bankalarda bulunmaktadır. Hesap açtırmak isteyen kimselerin bu bankaları tercih etmeleri yararlarına olacaktır. Bazı bankalar da bu konuda insanların tepkisini bildiği için hesap kesinti ücreti talep etmemektedir. Hatta havale ve EFT gibi sık kullanılan işlemleri de ücretsiz hale getirmektedir. Bu ayrıcalıklar insanların tercihinde cazip fırsatlar olarak yer alır.

Bankalar tarafından bazı yapılan hizmetlerde hesap işletim ücreti alınmamaktadır. Bunlar otomatik ödeme talimatları, bankanın anlaşmalı maaş müşterisi, 25 yaş ve altı olan müşteriler olarak sıralamak mümkündür.

Hesap işletim ücreti ne kadar? Sorusuna kesin bir yanıt vermek yanlış olur. Çünkü bu ücretler bankadan bankaya değişir. Bunun yanında bankalar bu ücretleri aylık olabileceği gibi yıllık olarak da talep edebilirler. Bu konuda bilgi sahibi olmak isteyenlerin müşteri hizmetlerini aramaları daha yararlı olacaktır.

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Hesap işletim ücreti almayan bankalar 2021 yılında az da olsa vardır. Bu yönleriyle tercih edilen bankalar arasında yer alırlar. O zaman bunlar hangileri maddeler halinde sıralayalım.

  • Yapı Kredi Bankası
  • Enpara.com
  • Albaraka Türk Katılım Bankası
  • Türkiye Finans Katılım Bankası
  • CEPTETEB
  • Senin Bankan
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu