Sağlık

Greyfurt Meme Kanserini Tetikliyor

Çağın hastalıklardan biri olan ve henüz tedavisi tam olarak bulunamayan kanser her yıl milyonlarca insanın ölmesine neden oluyor. Farklı türde kanser hastalıklarının bulunması kanserler mücadeleyi zorlaştırırken, son yıllarda kanser vakaları da giderek artıyor. Hastalığın tedavisi için yapılan araştırmalar da genellikle hastalığa nelerin etki ettiğini öğrenmek üzere yapılıyor.

Greyfurt Meme Kanserini Tetikliyor
Greyfurt Meme Kanserini Tetikliyor

İngiltere’de İngiliz bilim adamlarının yaptıkları bir araştırmada bu amaca yönelik. Meme kanseri üzerine araştırmalar yapan bilim adamları kadınların bu hastalığa neden yakalandıkları üzerinde araştırma yaparken greyfurt ile şaşırtıcı bilgiye ulaştı. Soğuk kış günlerinin C vitamini deposu olan greyfurt kadınları meme kanserine yakalanma oranını % 30 oranında arttırıyor.

Greyfurtta bulunan madde meme kanseri oluşumunda etkili olan östrojen hormonunu arttırdığı için kadınların meme kanserine yakalanma riski de artıyor.

Greyfurt Meme Kanserini Tetikliyor
Greyfurt Meme Kanserini Tetikliyor

Meme Kanserine Çözüm

Greyfurt yerine kadınların balık tüketmesi meme kanserine yakalanma ihtimalini de % 32 oranında azaltacaktır. Balıklarda bulunan Omega 3 kanda toplanan iltihabı en aza indirgediği için doktorlar tarafından balık ve Omega 3 yağı bulunan gıdaların tüketilmesi öneriliyor. Her açıdan sağlık kaynağı olan aynı zamanda zihinsel gelişim için de etkili.

Omega 3 açısından da en zengin balıkların başında somon, ton ve uskumru balığı geliyor. Bu balıkların hafta da en az 2 kere tüketilmesi kansere yakalanma oranı balık tüketmeyenlere göre çok daha az olacağı için sağlığına önem veren kadınların tüketmesi gerekir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu