Güzellik

El Peelingi Evde Nasıl Hazırlanır, Nasıl Uygulanır?

El Peelingi Evde Nasıl Hazırlanır, Nasıl Uygulanır? Ellerimiz gün içinde bizim yorulduğumuz gibi yorulur. Bu yorulma; soğuktan, sıcaktan ve diğer dış etkenlerden kaynaklanabilir.

El Peelingi Evde Nasıl Hazırlanır, Nasıl Uygulanır? Ellerde çatlama, kızarma ya da kuruluk oluşabilir. Kimimiz bu sorunları sadece bir el kremi sürerek halletmeye çalışırken kimimiz aha özen gösterir. Bu özeni el peelingi yaparak gösterir. Son zamanlarda da bu el peelingi oldukça merak konusu haline geldi. Biz sizlere bu el peelingini detaylı anlattık ve nasıl yapılır onu da tarif ettik. Gelin şimdi el peelingi detaylarına bir bakalım.

El Peelingi Detayları

El peelingi; el üzerinde bulunan ölü deri ve kirleri atmaya yarayan bir işlemdir. El peelingi elleri onarır ve el derisinin daha sağlıklı ve canlı olur. El üzerinde bulunan kirlerden arındırılmış olur. Yani el peelingi ölü deriyi atan elleri besleyen bir uygulamadır. Peki, bu el peelingi nasıl yapılır ve gerekli malzemeler nelerdir?

El Peelingi İçin Gerekli Malzemeler

Yarım çay kaşığı zeytinyağı,

Bir çay kaşığı süt,

1 yemek kaşığı şeker.

El Peelinginde İlk Adım

İlk olarak ellerinizi güzelce yıkayınız. Mümkünse sıvı sabun değil kalıp el sabunu olmasına özen gösterin. Parmak aralarınızı parmak kenarlarınızı düzgün bir şekilde en az 20 saniye boyunca yıkayın.

El Peelinginde İkinci Adım

İlk önce zeytinyağı sonra sütü ekleyin. Şekeri bir mikserden geçirin ve daha küçük parçalarda olmasını sağlayın. Şekeri eklerken bir yandan da karıştırın. Bütün malzemelerinizi iyice birbirine karıştırın. Malzemelerin birbirine karışması için 3 dakika kadar karıştırın. Şekerin çözünmesine özen gösterin.

El Peelinginde Üçüncü Adım

Hazırlamış olduğunuz karışımı ellerinizin üzerine krem sürer gibi yedirin. Tırnak kenarlarınıza ve avuç içinize ayrıca özen gösterin. Ellerinize bu karışımı sürerken derinizi ovun. Derinizi ovduğunuz zaman kan dolaşımı hızlanır ve el derileriniz daha canlı olmaya başlar. Bu ovma işlemini en az 3 en fazla 10 dakika yapın. İsterseniz derinizi zeytinyağı ve sütü emene kadar ovma işlemine devam edebilirsiniz.

El Peelinginde Dördüncü Adım

Karışımınız ile elinizi ovduktan sonra ellerinizi ılık su ile yıkayın. Elinizi yıkadıktan sonra el kreminizi derinize uygulayın.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu