Burçlar

Astrolojinin Genel Tanımı ve Astrolojinin Tarihi

Astrolojinin Genel Tanımı ve Astrolojinin Tarihi! Astroloji varlığı geçmişten bugüne ve bugünden geleceğe bir bilgi birikiminin doğanın galaksi gezegenlerinin hareketlerine bağlı olarak dönem insanlarının ortak özelliklere sahip olduğu davranışlarına yansıdığı öngörü ve varsayımlarda bulunulabilecek burç tekniğinin oluşumudur. Astrolojinin gizemli ve hayatın gerçeklerinde vuku bulan öne çıkan insanlarda hayat bulan ön görülerdir.

Astrolojinin Genel Tanımı ve Astrolojinin Tarihi! Yüzyıllar boyu hatta tarihler boyu astroloji hep ilgi alanı olmuştur. Çağımızın getirdiği gereklilikler ile birlikte evrende yalnız olmadığımız günümüzde biliniyor bunun için evren canlıların hayatını düzenlemek adına birtakım öngörülerde bulunmayı seçiyor ancak bu da öngörüleri tam anlamı ile okumayı bilen ve başaran kişiler tarafından tercih ediliyor olabilir. Bunun için sizler de astrolojiye olan inancınızı biliyorsanız, kendi hayatınızı düzene koymak adına bu daldan yararlanmalısınız. Ya da bunun için yararlandığınızı bilmelisiniz. Çünkü astroloji insan tiplerinin hatta tüm canlıların evrende var olan bir yeri, statüsü olduğunun farkındadır.

Astroloji Tarihine Kısa Bir Bakış

Mezopotamya’da Tarih M.Ö.3000’li yıllardı. Sümerlilerin yaşam sürdüğü bu tarihsel bölgenin insanlarına öncülük eden rahipler tarihin ilk astrologları olarak da nitelendirilmektedir. Sümerliler inanış olarak çok tanrılı inançlara sahip olmakla beraber Güneş tanrısı, Ay tanrısı gibi bütün tanrıların duyguları ve gereksinimleri olan yaşam statüsüne dahil olarak anlam kazandılar.

M.Ö. 2400 yıllarda dönemin kralı Tanrılar için yapı itibarıyla basamakları büyük kuleler imar ettirdi. Bu kuleleri bir yapıdan çok daha fazlasını ima ediyordu .

İlk astronomi gözlemleri de vesile ile gerçekleşmiş olsa da o kulelerden yıldızların gözlemlenmesi Tanrılarla muhabbeti gerçekleştiren bir araçtı. Sümerliler döneminde gök yüzü dinsel inancın temsili ve gereğiydi. Haber merkeziydi. Ayın 14.5 günde büyümesi ve 14.5 günde küçülmesi ay olarak tanımlandı. Takvimin oluşumu ve o günden bugüne yaşayan toplumların bilgi birikimin üzerine doğruların teyitlenmesi ile birlikte astroloji varlığı olgunlaştı ve hayatlara tesiri bilim sanatı temel üzere gerçekleşti.

O dönemden bu zamana bizlere Antik Mısır’ dan kalmış bir yadigardan yararlanıyoruz. Kendine astrolog diyen e hiçbir şey bilmeyen kişilerin çıkabileceği gibi tam tersi bu konuda kadim bilgilere sahip astrologlar da yer alabilir. Doğru kişi ile çalışmak ve bu bilgileri kendi hayatımıza uyarlayabilmek son derce önemlidir.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu