Teknoloji

App Store Geri Ödeme Sistemi Nasıl Olur?

App Store Geri Ödeme Sistemi Nasıl Olur? Apple tarafından geçtiğimiz yıllar sunulan Apple geri ödeme iadesi sistemi birçok kişi tarafından halen bilinmektedir. Bu nedenle bizlerde bu yazımızda Apple Geri Ödeme Sistemi Nasıl Olur? Sorusunu ele aldık.

App Store Geri Ödeme Sistemi Nasıl Olur? Apple geri ödeme sistemi Apple firması tarafından geçtiğimiz yıllarda duyurulan bir sistemdir. Bu sayede Apple alan kullanıcılar yanlışlıkla aldığı uygulamaları ya da beğenmedikleri ürünleri buraya teslim ederek geri para iadesi alabileceklerdir. Apple’ın yaptığı bu sistemi halen bilmeyen kullanıcılar olduğu için bu nedenle Apple firmasının sunduğu geri ödeme sistemi hakkında ne yapmanız gerekenleri tek bir yazı halinde ele aldık. Siz de burada yazılanlara dikkat ederek Apple ürünleri için geri ödeme almanız mümkündür.

Apple Geri Ödeme Nedir?

Apple firması tarafından sunulan geri ödeme sistemi birçok Apple marka telefon ya da tablet markası kullanan kullanıcıların aklında soru işaretleri oluşturmaktadır. Bunun sebebi halen Apple geri ödeme sisteminin duyurulmamasıdır. Geri ödeme sisteminde bayiye falan gitmeye gerek kalmadan dijital üzerinden geri ödeme alma şansınız bulunmaktadır.

Öncelikle belirtmeliyiz ki Apple yapacağı bu geri ödemelerde mutlaka araştırma yapmaktadır. Bu nedenle App Storegeri ödeme almak için öncelikle sorunumuzu uygun bir dille sunmamız gerekiyor eğer apple stora üzerinden çocuğunuz tarafından alınan bir uygulama varsa bunu mutlaka uygun bir dille anlatmak gerekir. Aynı zamanda anlatacağınız dilin ingilizce olması daha çok fayda sağlayacaktır.

App Store Üzerinden Geri Ödeme

App Store üzerinden satın aldığınız uygulamaları geri iade etmek ve ödeme almak için yapmanız gerekenler öncelikle bu kısma tıklayınız. Ardından Apple Kimliğiniz ile Giriş yapınız burada sorun bildirme sayfasına giriş yaptıktan sonra son iki ay içinde app stora üzerinden aldığınız ürünler burada listelenecektir.

Geri iade etmek istediğiniz ürünün üzerinden bulunan sorun bildir kısmına tıklayınız tıkladıktan sonra karşınıza seçenekler gelecektir. Burada neden App Store para iadesi istediğinize dair size uygun seçeneği seçiniz. Ardından bu sorunu açıklayın kısmından sorununuzu İngilizce olarak açıklayınız eğer İngilizceniz yoksa bu konu hakkında I didn’t want to buy the app. I request a refund yazabilirsiniz. Apple sizi anlayacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu