Hamilelik

Adet Kanamasını Nasıl Geciktirirsiniz?

Pek çok insan tatil dönemi, düğün gibi durumlarda adet kanamasının gecikmesi için ilaç kullanır. Bu konuda piyasada bulunan birçok ürün vardır ama bilinçsizce kullanılmaması gerekmektedir. İlaçla ya da bitkisel ürünlerle adet kanamasının geciktirilmesi mümkün olmaktadır. Peki adet kanamasını nasıl geciktirirsiniz?

Adet Kanaması Nasıl Geciktirilir?

Adet tarihinden 4-5 gün evvel kullanılacak ilaçlarla adet kanamasının geciktirilmesi mümkün olacaktır. Ancak bu ilaçları sürekli kullanmak olumsuz etkilere neden olmaktadır. Adet kanaması, birçok kişinin sağlığı açısından önemli bir olaydır ve düzensiz adet görenler için kanamanın engellenmesi söz konusu olmayabilir.

Bu yüzden ilacı kullanana kişilerin adetlerinin düzenli olması sonuç açısından tatmin edici olacaktır. Adet kanamasının geciktirilmesi söz konusu olduğunda doktora danışmadan kesinlikle harekete geçilmemelidir.

Adet Kanamasını Geciktiren Bitkisel Kürler

Özellikle sporcuların tercih ettiği birçok kür sayesinde adet kanamasının geciktirilmesi söz konusu olabilir. Başta maydanoz olmak üzere, zencefil, tarçın, civanperçemi gibi bitkilerin adetin gecikmesine yardımcı olduğu bilinmektedir.

Adet kanamasını geciktiren en popüler bitki toz formundaki tarçındır. Tarçın kullanarak adetin gecikmesini uzak doğuda da çok kullanan vardır. Bu yüzden sürekli toz tarçın tüketmeniz halinde adetiniz gecikecektir.

Adet Geciktirici İğne

Ergenlik geciktirici iğne ergenlik dönemine erken giren çocukların hormonlarını dengelemek için kullanılır. Bu yüzden adet gecikmesinde bu iğnelerin kullanılmasından uzak durulması gerekir. Adet gecikmesi, düzenli adet gören ve sorunsuz bir adet düzeni olan kişiler için birkaç gün evvelinde kullanılarak adetin ertelenmesini sağlar. Ancak her zaman kesin sonuç vermeyebilir. Bu yüzden adet konusunda çözüm bulmak isteyen herkes, öncelikle jinekolojik muayeneden geçerek kendisi için en uygun çözümü üreterek tedavi olmalıdır. Adet geciktiriciler kullanmak yerine bitkisel çözümleri deneyebilirsiniz. Çünkü adetinizi geciktirmeniz, ödem nedeniyle şişmenize neden olabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu