Güzellik

Yüz Şekline Göre Allık Nasıl Sürülür?

Yüz şekline göre allık sürme çeşitleri farklılaşır. Herkesin yüz hattı birbirinden farklı olduğu için bu anlamda farklı allık sürme seçenekleri öne çıkar. Bizde bu yazımızda hangi yüz şekline nasıl allık sürülür sizlerle paylaştık.

Yüz şekline göre allık sürme seçenekleri tamamen yüzün genel hattı ile de alakalı olan bir durumdur. Yani uzun yüzlü ve oval yüzlü olan birisinin aynı teknik ile allık sürmesi mümkün olmaz. Burada farklı teknikler karşınıza çıkar. Eğer yüzünüz ovalse allığı yanağınızın sol tarafından sağ tarafına götürerek sürebilirsiniz. Eğer yüzünüz uzun ise bu durumda allığı aşağıdan yukarıya ancak çapraz olacak şekilde sürebilirsiniz. Böylece daha etkili ve ilgi çekici bir allık görünümü ile karşılaşabilirsiniz.

Allık Sürme İncelikleri

Allık sürme alanında bir takım incelikler de vardır. Bu incelikler arasında ilk etapta allığın nasıl tutulacağı önem taşır. Allığı çok sert şekilde tutup yüze uygulamak iyi olmaz. Özellikle de uzun yüzler için bu durum risk teşkil eder. Ancak bunun yerine daha hafif dokunuşlar yaparak sürebilirsiniz. Oval yüzler için hafiften bir tık daha sert olacak şekilde sürülmesinde sakınca yoktur. Çünkü oval yüzler için yanakların ön plana çıkması gerekir. Fakat uzun yüzlerde yanak çok ön plana çıkarsa bu durum yüzün daha da büyük görünmesine  neden olur. Bu da hoş bir görünüm yaratmaz.

Allığın Yoğunluk Bakımından Kullanımı

Yüz şekline göre allık sürme alanında allığın ne kadar sürüleceği de önemlidir. Yani çok yoğun ya da daha sade allık sürme seçenekleri vardır. Burada eğer yuvarlak ve dolgun bir yüze sahipseniz allığı yoğun sürebilirsiniz. Ancak geniş ve uzun bir yüzünüz varsa eğer daha sade olacak şekilde bir allık sürme seçeneğini uygulamalısınız. Böylece yünüz daha kibar ve orantılı bir şekilde ortaya çıkacaktır. Allığı özellikle geniş yüzlü iseniz yanağın arka tarafına yani gerisine gidecek şekilde sürebilirsiniz. Allık çok fazla ön taraftan görünmemeli. Böylece daha şık bir görünüm elde etmiş olacaksınız. Yüz şekline göre allık sürme seçeneklerini incelediğiniz zaman daha sağlıklı şekilde allık sürme işlemini uygulayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu