Yaşam

En İyi Yurt Dışı Alışveriş Siteleri Hangileridir?

En iyi yurt dışı alışveriş siteleri güvenli bir şekilde ürün alarak kullanabilmeniz için avantajlı birtakım önerileri kapsamaktadır. En İyi Yurt Dışı Alışveriş Siteleri hangileridir?

En iyi yurt dışı alışveriş siteleri ile yurt dışından ürün alabilir veya kendiniz yurt dışına ürün gönderebilirsiniz.  Yurt dışından ürün alırken kargo bedava seçeneğini işaretlemeyi unutmayınız. Ürün seçimleri de çok satılan seçenekler arasında olduğunda, mağaza ile stok kontrolü yapılmalıdır.

Avrupa & Amerika En İyi Yurt Dışı Alışveriş Siteleri

Yurtdışı alışveriş siteleri sıralaması yapılırsa Avrupa ve Amerika merkezli çok sayıda seçenek bulunabilmektedir. İşte en iyi yurtdışı alışveriş siteleri şunlardır;

1-AliExpress

2-Amazon

3-Google Shopping

4-Asos

5-Otto

6-Etsy

7-Wish

8-Zappos

9-eBay

10-Overstock

Liste üzerindeki yaygın kullanılan seçenekleri mağaza seçimi konusunda dikkat ederek değerlendirmelisiniz. Stok harici mağazalar en az 2 senelik bir işleyişe sahip olmalıdır. Üşenmeden sayfa incelemesi yapmanız tavsiye edilir.

Amazon gibi  Güvenli Yurt Dışı Alışveriş Siteleri Nasıl Anlaşılır?

Yurt dışından alışveriş yaparken mağaza puanlamasını dikkate almalı, ürün açıklamalarını mutlaka okumalısınız. Yurtdışı alışveriş sitesi iade ve teslimat koşulları da dikkate alınmalıdır. Emin olmadığınız ürünleri almadan önce Türkçe dil seçeneği de kullanarak ayrıntılı bilgi edinilebilir. Güvenli mağazalarda ürün puanları ve yorumlar genelde iyi yönde olacaktır. Organik yorumlar büyük sitelerde yaygın şekilde görülmektedir.

Türkiye’den Yurtdışına Satış Yapan Alışveriş Siteleri

Lidyana ve Hepsiburada sitelerini kullanarak Türkiye sınırları içerisinden yurt dışına ürün gönderebilirsiniz. Yakınlarınız veya iş yeri teslimat noktası yurt dışında olanlar için gönderim kolaylıklarını tercih edebilirsiniz.

Yurtdışı Alışveriş Siteleri Gümrük Sorunu 

Yurt dışından alışveriş siteleri kullananlar gümrük sorunu açısından merak içerisinde kalabilmektedir. Gümrük sorunu olabildiği için bazı ürünlerin takıldığı sıkça görülen bir durumdur. Bu gibi hallerde düşük fatura ve yüksek fatura ayrıntıları gündeme gelmektedir. Yüksek fiyatlı ürünlerde gümrük sorgulama yapmaktadır. Tek faturada yüksek vergilendirme olması nedeniyle önlem amaçlı bir durum söz konusudur. Bunun yerine tek seferde düşük faturalı ürünler almaya özen gösterebilirsiniz.

Güvenilir alışveriş siteleri ve sorunsuz bir alışveriş süreci için siteye kaydolmayı unutmamalısınız. Önceden mağaza ile görüşmek de artı demektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu