Sağlık

Yağ Bezesi İçin Hangi Doktora Gidilir? 

Yağ Bezesi İçin Hangi Doktora Gidilir? Doğal ve cerrahi müdahale sonucu oluşan zayıflama ile ortaya çıkan yağ bezeleri vücudun çeşitli yerlerinde kötü bir görünüme neden olur bu nedenle yağ bezesi için hangi doktora gidilir sorusu insanlar tarafından çokça merak edilen sorular arasında yer almaktadır.

Yağ bezesi için hangi doktora gidilir? sorusu doğal veya zayıflama ameliyatı geçiren hastaların vücutlarında sarkmaya neden olan bir sağlık sorunudur.

Özellikle yağ hücrelerinin bilinmeyen bir nedenden dolayı cilt altında toplanıp yumuşak bir doku olarak meydana gelmesi yap bezesi olarak adlandırılmaktadır. Burada genelde kas ve deri arasında yağ bezesi bulunmaktadır. Fakat vücutta yağ hücresinin de görüldüğü her yerde kolay bir şekilde görülebilmektedir. Bunu belirlemek için parmağınızla yağ bezesinin üzerine baskı yaptığınız da bu beze kolay bir şekilde hareket edecektir. En çok görüldüğü yerler kol, bacak, boyun, sırt ve göğüs bölgeleridir.

Yağ Bezesi Tedavisi Nasıl Olur?

Teknolojinin de hızlı bir şekilde ilerlemesi ile çeşitli sağlık sorunları da kolay bir şekilde çözüme kavuşacak hal almaya başladı. Buradan kaynaklanan birçok rahatsızlık da ameliyat ile kolay bir şekilde çözüme kavuşabilmektedir. Ancak yağ bezesi rahatsızlığı için herhangi bir teknik yoktur.

Yağ bezesi için uygulanacak ameliyat oldukça basit olup dermatoloji veya genel cerrahi uzmanı 1 cm kesi uyguladıktan sonra yağ bezesinin de alınması sağlanır. Bezenin çıkarıldığı yere ayrıca gizli dikiş atılarak bu yerin kapanması da sağlanmaktadır.

Burada altını çizerek söylüyoruz yağ bezelerinin %99’u iyi %1’i ise kötü huyludur. Uzman hekimler tarafından gerçekleştirilen basit bir cerrahi müdahale ile her türlü yağ bezesi kolay bir şekilde aldırılmaktadır.

Yağ Bezesi Neden Oluşur?

Yağ bezesinin oluşma nedenleri hem fiziksel hem de ruhsal durumlardan kaynaklanmaktadır. Burada yağ bezesinin oluşma durumlarına bakacak olursak öncelikle diyabet, fazla kilolar, aktif olmayan yaşam tarzı gibi sorunlar yer almaktadır. Yağ bezesi oluşumun ruhsal nedenleri ise stres, kaygı, depresyon gibi nedenlerden kaynaklanmaktadır.

Yani kısaca yağ bezesi kilo aldıran birçok şeyden kaynaklanmaktadır. Bu sorunun çözümü için mutlaka sağlıklı bir yaşam tercih etmelisiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu