Moda

Vücut Tipine Göre Giyinme Teknikleri Nasıl Olmalı

Vücut Tipine Göre Giyinme Teknikleri Nasıl Olmalıdır? Vücut tipine göre giyim teknikleri doğru kıyafetleri seçmek ve doğru giyim parçalarını kullanmak açısından önemlidir.

Vücut tipine göre giyinme teknikleri konusunda bilinçli olan kişiler genelde şıktır. Şık olmak modayı yakından takip etmek değildir. Şık olmak denildiğinde doğru kıyafetleri tercih ederek, vücuda uygun modeller kullanılır. Birçok moda programında kilolu olmasına şık olan ya da zayıf olmasına rağmen şık olmayan birçok kişinin eleştirilere uğradığını görürüz. Bu durumda doğru kıyafetleri tercih etmek istediğinizde hem tarzınızı hem de vücudunuza uygun giyim parçalarını tercih etmeniz gerektiğini bilmelisiniz.

Kısa boylular için farklı, uzun boylular için farklı stillerin tercih edilmesi gerekir. Bu yüzden doğru bir model ve boy kesimi kişiye göre değişecektir. Yani birine yakışan bir kıyafet sizde iyi görünmeyebilir. Bu durumda yapmanız gereken vücudunuzu tanımak olacaktır.

Doğru Kesim Ürünler

Geniş basenler söz konusu olduğunda yüksek bel pantolonların tercih edilmesi gerekmektedir. Bu pantolon ya da taytlar toparlayıcı bir özelliğe sahip olduğundan daha ince görünmeyi sağlar. Ayrıca bacakların da uzun görünmesini sağlar. Tabi bu ürünleri seçerken düz renklerden yana tercih yapmanız önemlidir. Desenli modeller her zaman daha geniş görünmenize neden olur. Vücut tipine göre giyinmek vücudu tanıması gereken kişiler için oldukça önemlidir. Çünkü aksi durumda her kıyafet kötü görünecektir.

Aynı şekilde düşük bel pantolonların tercih edilmesi de önemlidir. Bu modeller de bacakları uzun gösterdiği için bacak boyu kısa olanların tercih etmesi gereken modeller arasındadır.

Kıyafeti Taşıyabilmek

Kıyafetin duruşu önemlidir çünkü kıyafeti taşıyabilmek büyük önem taşımaktadır. Kişinin mükemmel bir vücudunun olması şart değildir. Önemli olan o kıyafeti taşıyabilmesidir. Doğru bir kıyafet tercih ederek kıyafeti doğru taşımak önemlidir. Bu yüzden şık olmanın ilk adımı kıyafeti doğru bir şekilde taşımak olacaktır.

Bunlarla birlikte kıyafet seçimi için bir diğer detay da kıyafetin giyileceği yere uygun olup olmamasıdır. Rüküşlük ve marjinaldik arasındaki ince çizgiyi biliyorsanız mutlaka uygun parçaları seçme konusunda bilinçli olmalısınız. Kendinize güvenmiyorsanız bir stil danışmanından destek alarak kısa sürede sorunlarınızı çözebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu