Güzellik

Ter Kokusuna Karşı Doğal Öneriler

Ter kokusu

 

Koltuk altında bulunan apokrin bezlerinde kaynaklı ter kokusu önlem alınmadığı takdirde hem kişiyi hem de çevresindeki insanları rahatsız edecek boyutlarda hissedilebilmektedir. Kişiyi zor durumda bırakacak bu durum her ne kadar deodorantlarla önlenmeye çalışılsa da bazen aşırı terleyen kişiler için çözüm yolu olmamaktadır. Aşağıda vereceğimiz önerileri uygulayarak terlemenizin önüne geçemeseniz bile ter kokusunu bitkisel yollarla çözüme kavuşturabilirsiniz.

 

Terlemeye karşı bitkisel öneriler

 

Bir kupa bardağı kaynar su içerisine taze nane yaprakları veya bir çay kaşığı kurutulmuş nane ekleyerek demlemeye bırakın. Daha sonra süzerek ılık veya soğuk olarak karışımı tüketin. Günde 3 kez tüketmeniz terlemeye karşı yararlı olacaktır.

 

İki güne bir hazırlayacağınız erik hoşafı ter kokusuna karşı alınacak en doğal önlemler arasında yer alır. Erik hoşafını özellikle de yaz aylarında düzenli tükettiğinizde ter kokusunun da önüne geçmiş olursunuz.

 

Günde bir su bardağı tüketilen adaçayı ter kokusunu önlediği gibi metabolizmayı da hızlandırmaktadır.

 

Banyosunda küveti bulunanlar için ter kokusuna karşı tavsiye edilebilecek bir diğer doğal yöntem de su dolu küvet içerisine 3-4 adet domates suyu ekleyerek yaklaşık 20 dakika kadar küvetin içerisinde beklemektir. Cilt terlemesine karşı domates suyu da faydalı olacaktır.

 

Yine günde 1 su bardağı tüketeceğiniz geven çayı ter kokunuzu önlemeye yardımcı olacaktır. idrar söktürücü özelliği de bulunan geven çayı vücudunuzda biriken fazla suyu rahatlıkla atmanızı sağlayacaktır.

 

Son olarak yatmadan önce koltuk altınıza süreceğiniz limon da terlemenizin önüne geçerek ter kokusundan sizleri kurtaracaktır.

 

Ter kokusuna doğal kür

Yarım limon suyu içerisine hamur kıvamına gelecek kadar kabartma tozunu ekleyin. Banyo öncesi karışımı koltuk altlarınıza sürerek 10 dakika kadar bekletin. Hemen ardından ılık su ile uygulama yaptığınız bölgeyi temizleyin. Haftada iki veya üç kez koltuk altınıza bu uygulamayı yaptığınızda ter kokusunu en doğal yollarla gidermiş olacaksınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu