Güzellik

Sivilce için portakal maskesi

Kış meyvelerinin olmazsa olmazı olan portakalları neredeyse dolaplarımızdan hiç eksik etmeyiz. Hem cebimize uygun olan bu meyve, hem de cildimize dost aslında.
Sivilcelerden arınması için cildinizin ihtiyacı olan vitamin ve mineral desteklerini alabileceği bir tarifi portakal meyvesini kullanarak hazırlayabilirsiniz.

Sivilce için portakal maskesi

Bu yazımızda portakalın faydalı bir yönü olan cilt problemlerine iyi gelmesini ve sivilce sorununda nasıl kullanıldığını açıklayacağız.
Şimdi size vereceğimiz iki tariften birincisinde portakal kabuklarını kullanmanızı, diğerinde ise portakal suyunu da eklemenizi isteyeceğiz.

 

Portakal kabukları ile yapılacak maske malzemeleri ve yapılışı:
3 tane portakalın kabuklarını soyarak 2 gün kurutun.
Kuruduktan sonra robottan geçirerek öğütülmüş hale getirin.
Elde edeceğiniz kabuk tozu miktarının 2 çorba kaşığı kadarını alıp, aynı ölçüde yoğurt ve bal ile cam kap içerisinde karıştırmaya başlayın.
Cildinizin tamamına, yüz ve boyun bölgesine portakal kabuğu maskesini masaj hareketleri ile yedirin.
Bu karışım yüzünüzde en fazla 20 dakika durmalıdır.
Sonrasında ılık su ile yıkamayı ihmal etmeyin.

 

Gelelim ikinci portakal suyu maskemize.
Bu tarifte ise portakalın kendisiyle birlikte 2 çay kaşığı kadar da karbonat kullanmanız gerekiyor.
Yine kabuklarını rendeledikten sonra bir miktar da portakal suyu ile birlikte yukarıda miktarını belirttiğimiz kadar karbonatı ekleyin.
İşte yapacaklarınızın hepsi bu kadar olan ve kullandıktan sonra mutlaka etkisini göreceğiniz portakal suyu maskemizi hemen uygulayın ve 20 dakika yüzünüzde bekletin.
Düzenli olarak kısa bir süre kullandıktan sonra cildinizin sivilcelerden arınarak parlak, ışıltılı ve canlı olduğunu göreceksiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu