Güzellik

Saç Şekline Uygun Makyaj Modelleri Nelerdir?

Saç Şekline Uygun Makyaj Modelleri Nelerdir? Makyajımızı nasıl kıyafetlerimize uygun şekilde uyguluyorsak, saçımızı da makyajımızla uyumlu olarak kullanmamız gerekmektedir. Peki, hangi saç modeliyle, hangi makyaj uygulamaları ile beraber kullanılması gerekir? Bu konuyu merak ediyorsanız, sorunun cevabını yazımızın devamında kolayca bulabilirsiniz. Saça özel makyaj modelinde neler bulunuyor.

Saç Şekline Uygun Makyaj Modelleri Nelerdir? sorusu bir çok kadının araştırdığı konulardan biridir. Kadınlar, makyaj yaparken, saç renginden şekline, kıyafet tercihine kadar en ince ayrıntısına kadar dikkat eder. Peki saç şekline göre makyaj tercihi nasıl olmalı? İşte konuyla ilgili merak edilen detayları yazımızda ele aldık.

Dalgalı saçlar

Uzun saçlarını dağınık dalgalı olarak kullanmanız durumunda doğal tonlarda bir makyaj yapmanızı sizlere öneriyoruz. Pembe tonlarda kullanılacak bir allık, maskara ve pembe tonlarda bir dudak parlatıcısı bu modelde yeterli olmaktadır.

Özel Kesim Saçlar

Pixie adı verilen denilen, kısa ve saçın bir bölgenin diğer taraftan kısa olarak yer aldığı saç kesimini kullanmanız durumunda kaş makyajına önem vermeniz gerekmektedir. Bu tarz saç kesimleri alın bölgesinde dikkatleri toplamasından dolayı kaşların daha fazla ön planda tutmaktadır. Bu yüzden eğer kaşların seyrek olması durumunda kaş kalemlerinden yardım alarak daha düzgün olarak kaşlara ulaşabilirsiniz.

Kaküllü saçlar

Kaküller göz yağısının daha fazla dikkat çekmesine olmaktadır. Bu nedenle gözlerini belirgin hale getiren göz makyajlarını denemenizi sizlere öneriyoruz. Renkli gözlerin bulunuyorsa siyah tonlarda, ya da toprak tonlarında göz makyajlarını tercih edebilirsiniz.

Dağınık Topuz Modeli

Dağınık topuz stili tercih edeceğiniz dönemlerde elmacık kemiklerini ön plana yükselterek bir ten makyajını ve makyajının geri kalan bölümlerinde ise doğal ve nude tonları kolayca tercih edebilirsiniz. Elmacık kemiklerini ön plana çıkartabilmek için aydınlatıcı ürünleri bu bölge üzeirnde uygulayabilirsiniz. Dudak makyajı konusunda mat bir ruj kullanabilirsiniz.

Uzun Saçlar

Bu sezon en trend saç modelleri arasında bulunan uzun bob kesimlerde, saç uçların yüzünün alt bölgesine dikkati toplamasından dolayı canlı renklerde yer alan rujlar kullanabilirsiniz. Kırmızı, bordo, ya da mürdüm gibi tonları deneyebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu