Güzellik

Saç Kırıklarına Son

Saç kırıkları, hemen her kadının demeyeceğim, her kadının derdi. Sürekli saç kırıklarını aldırır bayanlar, ancak saç kırıklarının bir türlü sonu gelmez nedense. Saç kırıkları dolayısı ile hanımlar fön makinelerinden, düzleştiricilerden hatta ve hatta saç taramaktan bile kaçınıyorlar. O saçlara gül gibi baksalar dahi o saçların kırılması, bir türlü engellenemiyor.

Öncelikle, zeytinyağı ile saçlarınızı besleyebileceğinizi belirtmek isterim. Her gece yatmadan evvel; saçlarınızın uçlarına bilhassa kırık olan bölgelere kaplayacak şekilde zeytinyağı sürebilirsiniz. Zeytinyağı sürüp yattığınız gecenin sabahında, saçlarınızı vitaminli bir şampuan ile yıkayabilirsiniz. Saçlarınızın onarımına ve bakımına yardımcı olacak olan zeytinyağını, haftada 2 en fazla 3 kez uygulamanızı tavsiye ediyorum.

Zeytinyağı bakımına ek olarak; zeytinyağı, bal ve tarçından oluşan bir kür ile kırıklarınızdan tam anlamı ile kurtulabilirsiniz. Zeytinyağı, süzme bal ve toz tarçın kürümüz için gerekli malzemeler. Zeytinyağı, süzme bal ve tarçını eşit miktarlarda bir kapta karın. Kardığınız bu karışımı, saç diplerinize uygulamanızı tavsiye ediyorum. Masaj yaparak uygulamanız ise tavsiyem. Masaj yaparak uyguladığınız bu karışımı 15 dakika kadar başınızda bekletin. Ve ardından saçınızı durulayın. Bu kürü haftada iki kez kullanın. Düzenli olarak haftada iki gün kullandığınız takdirde, gözle görülen sonuçlar alacaksınız. Saçlarınız parlayacak, canlanacak ve kırıklarınızdan kurtulacaksınız. Bakımlı saçlar her bayanın hayali. Temennim, hayalleriniz olan bakımlı ve alımlı saçlara bir an evvel kavuşmanız yönünde. Saçlarınıza iyi bakın. Esen kalın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu