Yaşam

Reklam Oyuncusu Olmanın Yolları Nelerdir?

Reklam Oyuncusu Olmanın Yolları Nelerdir? Reklam oyuncusu olmak için gerekli olan teknik işlemlerin işleyiş süreci pek çok kişi tarafından merak edilir.

Reklam Oyuncusu Olmanın Yolları Nelerdir? Reklam oyuncusu olma günümüzde genel olarak zorlayıcı bir süreci kapsar. Fakat bu süreç sonrasında ise sürekli reklam oyunculuğu mesleği yapılabilir. Genel olarak reklam çeşitlerinde oyunculuk yapabilmek için normal oyunculuktan başka özelliklerinde olması gerekir. Bu yüzden de reklam oyunculuğu mesleğini her oyuncu mesleği ile ilgilenen kişiler yapamaz.

Günümüzde reklam oyuncusu olabilme aşaması ilk olarak bir ajansa kayıt olunarak başlanır. Bu süreç içerisinde genel olarak farklı uygulamalı değerlendirme kriterleri yer alıyor. Çünkü reklam dünyası çok geniştir. Bu yüzden de öncelikli olarak hangi alandaki reklamda oyunculuk yapılacağına karar verilmesi gerekir. Ajanslar hem reklam oyuncularını seçerler hem de reklam türünü seçerler. Böylece reklamcı ile oyuncuyu ajanslar tanıştırmış oluyor. Ajansa kayıt olmadan; reklam oyuncusu olabilmek oldukça güçtür. Çoğu zaman ajanslara kayıt olmadan reklamlarda oynayanlar; profesyonel ve ön planda yer alan oyuncular oluyor.

Kendini Tanıtma Aşması Nasıl Olur?

Günümüzde ajanslara kayıt olurken cv ile birlikte kendini tanıtma videosu yer alır. Genel olarak kendini tanıtma süreci için çekilen video; ajans tarafından kayıt edilir. Kendini tanıtma süreci videosunda şu bilgiler yer alır;

  • Oyuncunun yaşı
  • Oyuncunun kimlik bilgileri
  • Eğitim hayatı
  • Kariyer hayatı
  • Boy bilgisi
  • Kilo bilgisi

Tüm bu bilgi çeşitleri oyuncu tarafından kamera önünde söylenir. Bu süreçte kişinin kendisine güvenmesi gerekir. Sağ ve sol profilden pozlar sunulur. Kendi tanıtma sürecinde genel olarak samimi gülümseme çeşitleri oyuncuları videolarda ön plana çıkartır.

Yönetmen Seçmeleri Reklam Oyunculuğunda Nasıl Olunur?

Oyuncunun reklamda oynaması için birde yönetmen seçmeleri sınavından başarılı olması gerekir. Bu süreç genel olarak reklam oyunculuğu süreci kısmının son aşamasıdır. Yönetmen seçmelerinden geçen oyuncular; reklam için kesinleşmiş oyunculardır.

Genel olarak yönetmen seçmeleri aşamasında; yöneten sizi çağırır ve farklı duygu ifadelerinizi kullanmanızı ister. Genel olarak reklamda olması gereken işlemler uygulanır. Her durumda kendinize güvenmelisiniz ve çekinmemelisiniz. Yönetmen en son kimin reklamda oynayacağına karar verir. Fakat bu süreç içerisinde her şekilde; elenseniz dahi kendinize güvenmelisiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu