Dekorasyon

Mutfak Dekorasyonu İçin Pratik Fikirler

Mutfak dekorasyonu en önemli bölümlerden biridir. Bunun nedeni bu alanın evin genel dekorasyonunda baskın bir yerde olması ve eşyaların doğru yerleştirilmesi gerektiğidir. Yani eşya fazlalığı varsa, bu durumda pratik bazı fikirlerden yararlanarak birçok çözüm bulabilirsiniz.

Raf Ve Dolapları Çoğaltın

Mutfakta küçük eşyalarınız çok olacaktır ve bunun dağınık görünmemesi için raf ve dolapların çok olması avantaj olur.  Bu şekilde derli toplu ve kolayca sınıflandırma yapabileceğiniz bir alan yaratmış olursunuz.

 Dar Mutfaklarda Duvarları Değerlendirin

Dar mutfağınız varsa duvar bölümleri değerlendirmek son derece önemlidir. Dekoratif mutfak rafları bu açıdan iyi bir kurtarıcı olur. Yani yerden tasarruf sağlayan ve kullanımı engellemeyen bölümlerde raf kullanmak oldukça işinize yarar.

Mutfağınızı Renklendirin

Mutfak dekorasyonu için pratik fikirler içinde en kolay ve etkili yöntemlerden biri sandalyeleri renklendirmektir. Özellikle ahşap ve boyanabilir malzemeden yapılan sandalyeleri kolay şekilde renklendirerek ciddi bir dekorasyon farkı yaratabilirsiniz. Masalarda da boyama İle değil ama üzerine yazılar yazarak ve içinin görünmesini sağlayarak çözümler bulunabilir.

Geniş Mutfakta Köşeli Koltuklar

Mutfakta boşluk varsa bu durumda köşeli koltuklar son derece güzel bir görüntü verebilir. Böylece yemeklerinizi daha oturma ve sohbet havasında yiyebilir, mutfaktan alınan keyfi de artırabilirsiniz.  Hatta burada misafirlerinizi bile ağırlayabilirsiniz. Kolduk seçerken tabi mutfak ebatlarını iyi değerlendirmek ve çok büyük ürünlerden kaçınmak gerekir.

Dar Mutfakta Kapıyı İptal Edin

Mutfakta dar bir alanda işlerinizi yapıyorsanız bu durumda mutfak kapısını iptal etmek iyi bir çözüm olabilir.  Dar mutfak için dekorasyon önerileri açısından bunu yaparak kendinize daha ferah bir alan yaratabilirsiniz. Klasik kapı yerine sürgülü ya da yer kaplamayan diğer kapı türlerini deneyebilirsiniz. Bazı kişiler geçişi kolay sağlamak için püsküllü kapılar da yerleştirebilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu