Sağlık

Mide Kelepçesi Takılması Sağlıklı Mıdır?

Mide kelepçesi takılması kilo problemi yaşayanlar tarafından sıkça kullanılan bir yöntemdir. Mide ve yemek borusu birleşimi arasına yerleştirilen kelepçe sayesinde kilo problemi kolay bir şekilde ortadan kaldırılmaktadır. Mide kelepçesi sayesinde mide kum saati görünümünü alarak mide küçülür ve tokluk hissi meydana gelir. Mide kelepçesi taktırmak bazı durumlarda sağlık açısından önemli sorunlar meydana getirmektedir. Sağlık açısından sorun yaşamamak için mide kelepçesi taktırmadan önce iyi bir şekilde araştırma yapmanız gerekmektedir. Doğru bir cerrahi müdahale yapıldığı zaman sağlık açısından sorun meydana gelmemektedir.

Mide Kelepçesi Kimlere Takılmaz?

Önemli sağlık sorunları yaşayan bireylerin mide kelepçesi taktırması başka sağlık sorunlarının da ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Mide kelepçesi 18 yaşından küçüklere ve yaşı ilerlemiş olan bireylere takılmaz. Mide kelepçesi taktırma zararları bazı durumlarda meydana gelebilmektedir. Psikolojik yeme bozukluğu olan kişilere mide kelepçesi takılması önemli sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Kalp ve damar hastalıkları sorunu olan bireylere de mide kelepçesi takılması doğru değildir. Gerekli tetkikler düzgün bir şekilde yapıldıktan sonra mide kelepçesi takılmalıdır.

Mide Kelepçesi Diğer Organlara Zarar Verir Mi?

Mide kelepçesinin diğer organlara zarar vermemesi için kaliteli bir kelepçe ve doğru bir cerrahi müdahale yapılması gerekmektedir. Kelepçelerin mide dokusuna zarar vermesi ile birlikte sorunlar meydana gelmektedir. Mide kelepçesi ile kilo vermek isteyen kişilerde mide kelepçesinin mideye yapışması, karaciğere yapışması durumunda sağlık sorunları meydana gelmektedir. Mide kelepçesi takılması ile oluşan enfeksiyon vücudun diğer organlarına da önemli derecede zarar vermektedir. Bu nedenle mide kelepçesi taktırmadan önce oluşabilecek riskler göz önüne alınmalıdır. Takılan kelepçe mide dokusunu ve karaciğer organını önemli derecede etkilemektedir. Enfeksiyona riskine dikkat edilmesi sağlık açısından önemli bir durumdur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu