Yaşam

Kuzey Kore’de Yasaklanan 7 Ürün Hangileridir?

Kuzey Kore’de Yasaklanan 7 Ürün Hangileridir? Kuzey Kore’de yasaklanan 7 ürün özellikle hem ilgi çekmekte hem de beraberinde merak da uyandırmaktadır.

Kuzey Kore’de Yasaklanan 7 Ürün Hangileridir? Kuzey Kore’de yasaklanan 7 ürün arasında aşağıda sıralananlar şu şekilde yer almaktadır.

1) Coca Cola

Kuzey Kore’de coca colayı asla satın alamazsınız. Özellikle devlet tarafından yasak getirilen bir üründür. Sadece bu ürünü değil kola tarzı olan ürünlerin satışı bu ülkede yasaktır.

2) Kim Jong-un’un Saç Kesimi

Kim jong un Kuzey Kore’nin devlet başkanıdır. Devlet başkanına ait olan farklı bir saç kesim stili vardır. Bu saç kesim stilinin bir başkası tarafından denenmesi de yasaktır. Hatta bir suç unsuru olarak da görülür. Yasaklanan şeyler arasında da mevcuttur.

3) Starbucks

Starbucks genellikle emperyalist bir ürün olarak görülür. Onlar da bu emperyalist üründen dolayı ülkede bunun yasağını yaygınlaştırdı. Hatta devlet kontrolü ile böyle bir ürüne sahip olan dükkan satışları da yoktur. Eğer böyle bir uyarı dikkate alınmazsa  bunun sonucunda ağır cezai yaptırımlar uygulanır.

4) Saç Boyası

Kuzey Kore’de yasaklanan en ilginç şeylerden biri de saç boyasıdır. Kuzey Kore’de saçınızı boyamak gibi bir işlev yoktur. Herkesin saçı bu ülkede siyah olmak zorundadır. Bu bir zorunluluk olarak kabul edilir. Ayrıca saçınız grileşse ya da beyazlaşsa bile farklı bir renk uygulaması söz konusu olmaz. Sadece siyaha boyamaya izin verilir

5) Mc Donald’s

Kuzey Korelilerin Mc donals da tüketmesi yasaktır. Kuzey Kore’de yasaklananlar arasında bu ürün ilk sıralarda yer alır. Bu ülkede kolaylıkla bir hamburger mağazası bulamazsınız.

6) Kot

Kuzey Kore kot ürününü kapitalizmin bir zehri olarak görür. Bu yüzden kot satışı da bu ülkede kolaylıkla yapılmaz. Sadece kot da değil kapitalizmde hizmet eden hiçbir ürünün satışına izin verilmez. Özellikle kota benzer olan şeylerin de satışı bu ülkede yapılmaz.

7) Yabancı Filmler

Kuzey Kore çok izole olan bir ülkedir. Bu yüzden yabancılara ait filmler de bu ülkede gösterime girmez. Bunlara ait bir satış da gerçekleşmez. Kuzey Kore’de yasaklanan 7 ilginç şey arasında bunlar sıralanabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu