Güzellik

Kirpik Uzatan ve Kirpiklerin Dökülmesini Engelleyen İki Doğal Öneri

Her daim uzamasını istediğiniz kirpikleriniz için evde doğal yöntemler uygulayarak kirpiklerinizin gözle görülür derecede uzamasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca kirpiklerinizin dökülmesinden de şikayetçi iseniz kirpik yapınızı kuvvetlendirecek doğal yöntemlerle daha güçlü kirpiklere sahip olabilirsiniz. Aşağıda vereceğimiz iki farklı doğal uygulama ile kirpiklerinizin dökülmesine dur diyebilir ve daha kısa sürede uzun kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Uzun kirpiklerinizin olmasını istiyor ve kirpiklerinizin sürekli dökülmesinden şikayet ediyorsanız doğal çözümlerle kirpiklerinizin uzamasını ve dökülmemesini sağlayabilirsiniz.

 

Uzun Kirpikler İçin Doğal Öneri

2 çay bardağı su

7-8 damla hint yağı

10-12 gr kadar kakao yağı

2 çay bardağı suyu kaynatarak içerisine diğer malzemeleri de ekleyerek iyice karıştırın. Sıcak su dolu başka bir kap içerisine karışımın olduğu kabı oturtarak(benmari usulü) kremsi kıvamına gelinceye kadar hem ısınmasını hem de karışmasını sağlayın. Kremsi kıvam alan karışımı soğuduktan sonra iki hafta boyunca her gece yatmadan gözlerinize kaçmamasına da dikkat ederek kirpiklerinize sürün. Bu uygulamayı kirpik köklerinizden uca doğru yapmanız daha faydalı olacaktır.

 

Dökülen Kirpiklere Bitkisel Yağlarla Doğal Öneri

3-4 damla kaşığı hint yağı

3-4 damla argan yağı

3-4 damla zeytinyağı

3-4 tatlı badem yağı

 

Tüm malzemeyi küçük cam bir kase içerisinde karıştırarak uygulamaya hazır hale getirin. Karışıma batırdığınız pamuklu kulak temizleyicisi yardımıyla kirpiklerinize uygulayın. Göz temasına karşı dikkatli olmanız önerilmektedir. Her gün düzenli olarak kirpiklerinize uygulayacağınız bu karışım kirpiklerinizi besleyerek dökülmesini engelleyecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu