Teknoloji

iPhone 7 DFU Moduna Nasıl Alınır? Nasıl Çıkılır?

iPhone 7 DFU Moduna Nasıl Alınır? Nasıl Çıkılır? Iphone marka telefonları her yıl çıkan güncel telefon modelleri sayesinde çokça kişi tarafından tercih edilen telefonlar arasında yer almaktadır. Bu yazımızda Iphone 7 DFU moduna nasıl geçirilir? Yazısını ele alacağız.

iPhone 7 DFU Moduna Nasıl Alınır? Nasıl Çıkılır? Birçok Iphone kullanıcısı tarafından merak edilen sorular arasında yer almaktadır.

Öncelikle belirtmeliyiz ki iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde bulunan home tuşu yenilenmeye başladı. Burada yer alan önceki modellerde bulunan mekanik tuşun dışında yeni modellerde otomatik titreşim motoru sayesinde kullanıcılar için basma hissi veren yeni dijital tuş kullanılmaya başlanmıştır. Bu sayede MacBook modellerinde bulunan trackpad tarzı çalışan yeni home tuşu sayesinde iPhone 7 ve iPhone 7 plus telefonları kullanış açısından büyük kolaylıklar sağlamaktadır

Özellikle ekran tuşu da yeni modelle beraber mekanik olmadığı için de Apple için sunulan bu komut ses kısma tuşuyla birlikte artık kullanılmaya başlıyor. Burada DFU modu sayesinde güç tuşunu ve ses kısma tuşunu beraber kullanmak gerekir.

iPhone 7 DFU moduna Nasıl Alınır?

iPhone cihazlarının güncel modellerinden birisi olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’da DFU moduna alabilmek açısından öncelikle cihazınızı kapatınız ve burada iTunes açıkken aynı zamanda kablo ile bilgisayarınıza bağlayınız.

Telefonunuzun sağında yer alan güç tuşuna da 3 saniye basılı tutunuz.

Burada aynı zamanda güç tuşuna da basılı tuttuktan sonrada sol tarafta yer alan ses kısma tuşuna da 10 saniye boyunca basılı tutunuz.

10 saniye boyunca bu düğmelere bastıktan sonra ekrana sarj simgesi ve müzik simgesi gelecektir bu sayede DFU moduna geçmiş olursunuz eğer daha fazla basarsanız bir süre sonra telefon kendiliğinden de DFU modundan çıkmış olacaktır.

Telefonda DFU Modundan Nasıl Çıkılır

DFU modundan çıkış yapmak için ise izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir;

Bilgisayara bağlı olan iPhone 7’yi bilgisayarınızdan çıkarın

Ardından güç ve ses kısma düğmesine on saniye boyunca basılı tutun

Bu sayede yaptığınız işlem de Apple logosu geldiği zaman artık DFU modundan çıkmış olacaksınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu