Sağlık

Gripten Koruyan Çorbalar

 

Bazı insanlar hasta olacaklarını hissettikleri an hastaneye ya da eczanenin yolunu tutarlar. Bazı insanlar vardır ki soğuk algınlığı ve grip rahatsızlığı durumunda evlerinde gripten koruyan çorbalar yaparlar, doğal çözümler bulurlar. Tabi ki çok büyük hastalıklarınız da ve rahatsızlıklarınızda hastaneye başvurmanız gerektiğini altını çizerek uyarmaktayız. Gripten koruyan çorbalar demiştik, peki hangi çorbalar bunlar gelin bu çorbaları inceleyelim.

Terbiyeli Şehriye Çorbası

Evde yapılışıyla birlikte ev şifa ile dolmaktadır. İçtiğiniz ilk kaşıkla birlikte kendinizi iyi hissetmenize yarayacak bir çorbadır.

Kuşkonmaz Çorbası

Bu çorba Eski Mısır’da tedavi olarak kullanılan bir çorba olduğunu söylemek gerekiyor. İçerisinde çeşitli mineraller bulundurduğu için çok faydalı bir çorbadır. Vücuttaki toksinlerin atılmasında önemli bir görev üstlenir.

Terbiyeli Sebze Çorbası

Kışları gribe en iyi gelecek içinde buldurduğu sebzelerle birlikte son derece doğal bir çorbadır. Yoğun gribe maruz kaldığınız da çok iyi geleceği kesindir.

Tavuk Suyu Çorbası

Toplumumuz da gribe en iyi gelen çorbalardan biri olarak tavuk suyu çorbası en yaygın bilenen çorbalardan biridir. Hem lezzeti hem de eklediğiniz limon ile birlikte oldukça şifalı olacaktır.

Tarhana Çorbası

Tarhana çorbası da kışları soğuk algınlığına iyi gelen çorbalardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

Fesleğenli Domates Çorbası

İçinizi hem ısıtıp hem de ferahlatacak bir çorbadır. Klasik domates çorbasına fesleğen ekleyip şifasını ikiye katlayarak oldukça faydalı bir hale getirmekteyiz.

Alaca Çorba

İçerisinde buldurduğu nohut, buğday ve mercimek ile direnci düşmüş vücudumuzun direncini arttıracak bir çorbadır.

Zencefilli Havuç Çorbası

Adının bile size şifa verdiği bir çorba olan zencefilli havuç çorbası oldukça faydalı bir çorba olarak karşımıza gelmektedir.

Kremalı Ispanak Çorbası

Ispanak fikrinin bile iyileştirici düşüncesiyle bizi karşılayan bu çorba soğuğa ve gribe karşı dayanıklılığı arttıran çorbalar arasına girmeyi başarmıştır.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu