Sağlık

Erkeklerde İnkontinans

Erkeklerin en temel sorunlarından birisidir. Bu sorun bir yaştan sonra, prostat kanseri adı altında kendisini gösterir. İdrar yolları rahatsızlıklarının temelini oluşturan prostat, alınması ile birlikte, erkeğin özellikle cinsel hayatı bundan olumsuz yönde etkilenir. Prostat rahatsızlığına yakalanmamak için, idrarın uygun şekillerde vücuttan dışarı atılması gerekir, usullere uygun bir şekilde tahliye edilmeyen idrar, zaman sonra kalıntı olarak birikecek ve sonucunda prostat kanserine neden olacaktır.

Erkeklerde İnkontinans
Erkeklerde İnkontinans

İnkontinans ve Çeşitleri

Prostatın dışında bir başka sorun ise tıp dilinde ki ifadesi ile inkontinans rahatsızlığıdır. Halk dilinde, idrar tutamama gibi bir anlamı da olan bu rahatsızlık, erkek için son derece sıkıntılı bir rahatsızlıktır. İş hayatında, gündelik hayatta ve özel hayatta bu sıkıntı ile karşılaşan bir erkek, sonucunda ciddi rahatsızlıklar görecek ve hayatı kendisine zehir olacaktır. Bu rahatsızlıkta kendi içinde bazı türlere ayrılmıştır. Eğilme ve bir yük kaldırma esnasında, hemen uyarılma gerçekleşir ve idrar keseden dışarıya çıkar.

Acil idrar kaçırma noktasında ise, kişi tuvalete yetişmekte son derece güçlük çeker. Ani ve kuvvetli bir reaksiyonun ürünüdür. Bu tür sorunlardan yana sıkıntınız var ise, hemen uzman bir hekime başvurmalısınız. Erken teşhis her alanda olduğu gibi bu rahatsızlıkta da hayat kurtarıcı olacaktır.

Erkeklerde İnkontinans
Erkeklerde İnkontinans

Prostat büyümesine de neden olacak olan inkontinans, ciddiye alınması gereken, önemli bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlık, erkeğin hayatını olumsuz yönde etkileyecek olgulara sahiptir. Bu olumsuz olguları bertaraf etmek için, uzman bir hekime başvurmalısınız.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu