Sağlık

El Bakımın 10 Altın Kuralı

Ellerimiz, bizler için çok önemlidir. Sıcak havalarda, soğuk havalarda, yaptığımız işlerde ellerimiz, zarar görür ve bakım yapılması gereklidir. Gereken önemin verilmediği takdirde ise, ellerimiz bakımsız kalır ve bu durum bizde bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Toplum içerisinde ki ikili ilişkilerde de önemli bir yere sahip olan ellerimiz için, gereken önemi maksimum seviyede göstermeliyiz.

El Bakımın 10 Altın Kuralı
El Bakımın 10 Altın Kuralı

El Bakımının İp Uçları

El bakımında izlenecek yollarla alakalı geniş bir perspektife bilgiler sunmak niyetiyle, sizlere bazı aktarımlarda bulunacağız. El bakımının altın kuralları sayılabilecek bu kurallar ile elleriniz daha güzel görünecek. Ellerinizi yıkarken, ellerinizi kurutmayacak sabunlar kullanmalısınız. Yıkama esnasında, suyun sıcaklığı ılık olmalıdır. Ne çok soğuk, ne de çok sıcak. Duş sürelerinizde de oynamalar yapmanız gerekir. Uzun süreli duşlar, cildin nem kaybetmesine neden olacaktır. Bakım ürünü kremler ile de ellerinizi kontrol altında tutabilirsiniz. Nemlendirici kremlerde bakımda, etkili bir rol oynar.

E vitamini ve zeytinyağı katkılı maddelerde el bakımının altın kuralları arasında yer alır. Yapılacak işlerde eldiven kullanılması, ellerin tahrip olmasını engelleyecektir. Soğuk havalarda da ellerin korunması çok önemlidir. Ağır sanayide çalışan insanların, eldiven kullanımlarına sadık kalmaları gerekir. Aksi halde eller tahriş olacak ve yıpranacaktır.

El Bakımın 10 Altın Kuralı
El Bakımın 10 Altın Kuralı

Özellikle yaz aylarında kullanılan güneş kremlerinin, ellere de sürülmesi gerekir. Güneşin zararlı ışınlarından kurtulmak bu sayede mümkün olacaktır. Bu önerilere uymanız halinde, daha bakımlı ve daha güzel eller sizlerin olacaktır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Her ayak bakımı yüz bakımı kadar önemli olan bir diğer bakım ise el bakımıdır. Bazı losyonlar var kremler ama doğal yollardan da kendinize kremler yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu