Sağlık

Göz Altı Torbalarından Kurtulmanın Çaresi

Uyuyamadığınız zaman ya da aşırı alkol tüketimi yaptığınız zamanlarda gözlerde aşırı şişme durumu yaşanır. Göz altı torbalarının çaresi herkesin araştırdığı bir konudur. Yüzünüz yorgun görünür ve makyajla bile kapatamazsınız. Stres ve yorgunluk baş nedenidir. Vücut aşırı su kaybı yaşadığında gözaltı torbaları oluşur. Sigara kullanımı da artırır. Cilt altında meydana gelen ödemler gözaltı torbaları ile kendini belli eder.

Göz Altı Torbalarından Kurtulmanın Çaresi
Göz Altı Torbalarından Kurtulmanın Çaresi

Göz Altı Torbalarından Kurtulmanın Çaresi ve Göz Altı Şişlikleri

Gözaltı daha hassas olduğu için dikkatli kremler kullanılması gerekir. Uyku düzeni kesinlikle kontrol altında tutulmalıdır. Gece 22,00 ve sabah 06,00 saatleri arasında mutlaka uyumalısınız. Stresten uzak bir yaşantı önemlidir. Güneş gözlükleriniz büyük camlı olmalıdır. Bol su tüketimini asla ihmal etmeyin. Göz altı torbalarının çaresi özellikle dikkat edildiğinde ortadan kalkar. Asitli içecek ve tuzlu gıdaları bir dönem almamanız ve bunların yerine ödem atıcı sıvıları tüketmeniz gereklidir. Unutmayın kaliteli uyku düzeni ve düzenli yemek yeme alışkanlığı ödemin önüne geçer. Ödem için özellikle bol su tüketildiğinde yüz de sağlığına kavuşacaktır.

Göz Altı Torbalarından Kurtulmanın Çaresi
Göz Altı Torbalarından Kurtulmanın Çaresi

Gözaltı torbalarından kurtulmak için botoks tedavisi de uygulanır. Botoks gözaltına uygulanır ve şişlikler alınır. Botoks yöntemi ile morluklar da giderilir. Gözaltı için Ph dengesi yüksek kremlerin kullanılması önerilir. Sıcak ve soğuklarda mümkün olduğunca krem kullanın. Gözlerinizin bakımı ile yüzünüz daha genç görünür. Günümüzde gözaltı kremleri ile etkin çözümler elde edilir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Göz torbaları genellikle çok fazla alkol ve sigara tüketiminin sonucunda oluyor. Ya da aşırı yorgunluktan uykusuzluktan meydana gelebiliyor. Sonuçta sağlık bu bir kere kaybedildiği zaman geri dönüşü zor olabiliyor. Baştan dikkat etmemiz gerekiyor. Hayatınız için. :))

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu