Dekorasyon

Dar Mutfaklar İçin Yerden Kazandıran Öneriler

Dar mutfaklar için dekorasyon yaparken bazı noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu sayede mutfaklar daha dekoratif ve kullanışlı hale gelmektedir. Bunun için öncelikle tercih edilen eşyaların mutfağın ebatları ile orantılı olmasına dikkat edilmelidir. Hatta mümkünse dar mutfağa uygun boyutlarda özel tasarım mobilya yapılması daha kullanışlı olmaktadır.

Evin içerisinde mutfak en çok vakit geçirilen alanlardan biri olduğundan dolayı buranın dekorasyonuna özen gösterilmesi gerekmektedir. Bunun için dolap kulpları kaba ve büyük olan kulplar yerine küçük olanlardan tercih edilmelidir. Böylece mutfakta daha rahat hareket edilmesi sağlanmaktadır.

Mutfaklarda genellikle fazla depolama alanına ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun için dar mutfaklarda depolama amacıyla duvarlar da kullanılmalıdır. Hem kullanışlı hem de hoş görüntülü raflar daha fonksiyonel olmaktadır.

Dar Mutfaklar İçin Dekorasyon Önerileri

Dar mutfaklar daha kullanışlı olsun diye rafların içi düzenli şekilde kullanılmalıdır. Bu sayede mutfak daha organize olmakta ve aranan eşya kolaylıkla bulunabilmektedir. Tüm eşyaları derli toplu tutmak her zaman ev sahiplerine avantaj sağlamaktadır.

Mutfak tezgâhlarında mümkün olduğu kadar boş alan bırakılmalıdır. Genellikle tezgâh üzerinde baharatlıklar geniş yer kaplamaktadır. Bunun için mıknatıslı baharatlıklar dar mutfaklar için mutlaka tercih edilmelidir. Bu sayede hem yerden tasarruf edilmekte hem de baharatlar sürekli elin altında olmaktadır. Mıknatıslı panolar baharatlığın yanı sıra bıçaklar için de kullanılabilir. Genelde tezgâhın üzerinde ahşap kap içerisinde duran bıçaklar duvara sabitlendiğinde dar mutfaklarda daha kullanışlı hale gelmektedir. Bunun yanı sıra mutfak tezgâhlarının üzerine elektrikli küçük ev aletlerini ya da kahve makineleri koymak pek çok ev sahibinin alışkanlıkları arasında yer almaktadır. Ancak dar mutfakları dekore etmek için bunların tümü tezgâhtan kaldırılmalı ve daha fazla boş alan oluşturulmalıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu