Hamilelik

Bebek Kordon Kanı İle Tedavi

Hamilelik döneminde bebek ile anne arasındaki kuvvetli bağ bebek kordonu ile sağlanmaktadır. Bebek kordonu, plasenta ile birlikte anne ile bebek arasında bağlıdır. Bebeğin beslenmesi bu bağ vasıtasıyla gerçekleşir. Bu nedenle kordon bağı bebek için oldukça önemlidir.

Yapılan araştırmalara göre kordon kanındaki kök hücre uyumu ilik nakline göre daha çok uyum sağlamaktadır. Bu nedenle bebeğinizi kordon kanı sizin hastalıklarınızın tedavisinde kullanılabilmektedir. Başta kanser olmak üzere önemli sağlık sorunlarının tedavisi için son zamanlarda sıkça kullanılan bir tedavi yöntemidir.

Kordon Kanı İle Tedavi Edilen Hastalıklar

Kordon kanındaki kök hücreler sayesinde kanser başta olmak üzere Alzheimer, Parkinson, diyabet gibi pek çok hastalığın iyileşmesini en iyi şekilde sağlayarak sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Bebek kordonu sadece anne karnında değil sonraki dönemlerde de anne ve bebek sağlığı için oldukça önemlidir.

Kök hücre olarak en bilindik yöntem ilik naklidir. Fakat kordon kanındaki kök hücre uyumu ilik nakline göre daha çok uyum sağlamaktadır. Bebek kanından alınan kök hücreler aile fertleri ile uyumlu olduğundan dolayı aile fertlerinin hastalıkları bu sayede kolayca tedavi edilebilmektedir.

Kordon Kanının Saklanması Nasıl Olur?

Birçok hastalığın kısa sürede tedavi edilmesi için önemli yere sahip olan kordon kanının saklanması konusunda titiz bir çalışma uygulanması gerekmektedir. Alınan kök hücreler gerekli testlerden geçerek özel olarak bazı işlemlerden geçer ve özel sıvı nitrojen içeren kan tanklarında saklanırlar.

Kansere kök hücre tedavisi son zamanlarda gelişen teknoloji ile daha fazla ilerletilerek birçok kanser hastasına umut ışığı olmaktadır. Kordon kanını özel koşullarda yıllar boyunca saklayabilirsiniz. Aile fertlerinin önemli sağlık sorunlarını gidermek için bebek kordonunun saklanması tedavi için oldukça önemli bir durumdur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu