Dekorasyon

Çiçek ve Çiçek Çeşitleri

Çiçek ve Çiçek Çeşitleri

Çiçek ve Çiçek Çeşitleri

Çiçekler evlerimize ya da konulduğu ortama hava katan renkleriyle içimizi açan, arılar ya da rüzgar yardımıyla polenlerin toprağa dağılması sonucu ortaya çıkan bitkilerdir. Dağlarda bir çok çiçek bulunmakta ve bu çiçekler kendi kendine oluşmaktadır. Polenlerin toprağa düşmesiyle çiçekler oluşmakta ve yaşam döngüsü bu şekilde devam etmektedir.

Çiçek çeşitleri

Dünya üzerinde eşi benzeri olmayan bir çok çiçek çeşidi bulunmaktadır. Bu çiçekler renkleriyle ve kokularıyla ayrı bir endama sahiptir. Sayısız çiçek olmasına rağmen bu çiçeklerden bazıları evlerde yetiştirilebilirken bazıları ise yabani çiçekler olarak dağlarda beslenebilmektedir. Dağlarda beslenen çiçeklerle evde beslenen çiçekler birbirinden ayrıdır. Çiçek çeşitleri:

Açelya çiçeği. Pembe rengiyle gözleri boyamakta ve evlere çok yakışacak bir çiçektir.
Akasya çiçeği. Büyük ve uzun olmasının yanında çok geniş yer kaplaması sebebiyle genelde bahçelerde yetiştirilir. Pembe rengi sayesinde bahçeelrin havasını değiştirecektir.
Begonya çiçeği. Pembe ve yeşilin efsanevi birleşimi. Mükemmel bir uyum. Sempatik ve eşsiz görünümüyle evlerinize ya da ofislerinize çok yakışacak bir çiçek.
Fulya çiçeği. Sarı rengiyle yeşillikler arasında dikkat çekmeyi başarıyor. Daha çok dağlarda, ormanlarda görülen bir çiçek türüdür.
Gardenya çiçeği. Beyazın büyülü dünyası. Adeta gelinliği andıran saf, bembeyaz görüntüsü aklınızı başınızdan alacak. Ormanlarda görülmektedir.
Gerbera çiçeği. Evlerde çok beslenmese daha çokbahçe önlerinde özel olarak dikilmektedir. Renkli görüntüsü dikkat çekiyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu