Dekorasyon

Birbirinden Stil Teras Dekorasyon Önerileri

Birbirinden stil teras dekorasyon önerileri ile keyifli vakit geçirmek mümkün. Yaz aylarının keyif veren mekanlarından olan teraslar pek çok kimsenin vazgeçilmezidir. Bizde yazımızda birbirinden stil teras dekorasyon önerilerini inceleyeceğiz.

Birbirinden stil teras dekorasyon önerileri ile dinleneceğiniz, keyifli saatler geçirebileceğiniz mekanlar yaratmak mümkündür. Kuşkusuz teraslar günün yorgunluğunun atıldığı, sevdiklerinizle beraber hoşça vakit geçirilen ender ortamlardan biridir. Bu yüzden terasların dekorasyonu oldukça önemlidir. Bizde yazımızda birbirinden stil teras dekorasyon önerilerini vereceğiz.

1-) Mekanın Genişliğini Doğru Kullanın

Teras alanları özellikle yaz aylarının gelmesi ile birlikte oldukça gözde mekanlardır. Sizde bu mekanları doğru kullanarak daha rahat ve konforlu alanlar oluşturabilirsiniz. Bunu yaparken mekanı boğmadan fazla eşya kullanmadan yapmanız size daha ferah mekanlar sağlayacaktır. Ayrıca farklı hava katmak için ahşap teras dekorasyonu stillerini de deneyebilirsiniz.

2-) Ortamı Zenginleştirecek Aksesuarlar Kullanın

Teraslarda her ne kadar masa sandalye gibi klasik eşyalar bulunsa da dekoratif göze hoş gelen aksesuarlardan da yararlanın. Kokulu mumluklar, bitkiler, spot yada farklı ışıklandırma sistemleriyle teras ortamınızı daha cazip hale getirin.

3-) Hamak ve Salıncak Kullanın

Hamak ve salıncak teras ortamını oldukça eğlenceli yapacaktır. Özellikle çocukların ilgi göstereceği hamak ve salıncaklar ile hem ortamınızı değiştirecek hem kullanımıyla zevk verecektir.

4-)Canlı, Renkli Ürünler Kullanın

Ortamınızı canlandırmak adına renkli ürünler kullanmanız içinizi açacaktır. Özellikle yaz ayları için turuncu, sarı gibi canlı sıcak renkler oldukça şık duracaktır. Ayrıca askıda bitkilerin yeşil ferah görüntüsü bu ortamın canlılığını tamamlayacaktır. Teras dekorasyon ürünlerinden hasır sepetlerde çiçekler, mumluklar, ahşap eşyalarla ortama daha da renk katabilirsiniz.

5-) Eski Halı, Kilimlerden Yararlanın

Farklı bir tarzınız varsa bu fikir tam size göre. Elinizde bulunan eski halı, kilim, ahşap eşyaları değerlendirerek otantik bir ortam yaratmanız mümkün. Hasır eşyalarla yarattığınız bu konsepti tamamlayabilirsiniz.

6-) Kullanışlı ve Dayanıklı Eşyalar Kullanın

Terasların açık, kapalı, yarı açık birçok versiyonu var. Eğer açık teras kullanmakta iseniz kullanacağınız eşyaların dayanıklı olması avantajınızadır. Ayrıca kolayca katlanabilen masa, sandalye gibi ürünleri tercih etmeniz ani yağış, rüzgar gibi olumsuz durumlarda kolaylık sağlar.

Yukarıda verilen önerilerle sizde en güzel teraslara sahip olabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu