Diyet

Zencefil Limon Çay İle Kilo Vermek Mümkün Mü?

Zencefil Limon Çay İle Kilo Vermek Mümkün Mü? Zencefil limon çayı zayıflatır mı? Sorusuna yanıt vereceğimiz yazımızda ayrıca tarifimizi nasıl hazırlayacağımızdan bahsedeceğiz.

Zencefil Limon Çay İle Kilo Vermek Mümkün Mü? Nasıl hazırlanır? sorusuna önce zencefil ve limonun faydalarından bahsedelim.

Zencefil ve limon C ve D vitaminlerinin yanı sıra fosfor, çinko ve demir içeriği ile olukça zengin besinlerdir. Bağışıklığı güçlendiren ve hastalıkların tedavisinde kullanılan bu gıdaların çayları kış aylarının favori çaylarındandır. Yağ yıkımını hızlandırmalarının yanı sıra genel sağlığımıza da oldukça fayda sağlarlar. Açlık hissini bastırmaya yardımcıdır.

Taze Zencefil Çayı Nasıl Yapılır?

Malzemelerimiz; limon, zencefil, bal, sıcak su.

İki dilim limon ve bir parça taze zencefili sıcak suda demleyin. İyice demlenen sıcak çayı süzerek bir çay kaşığı bal ekleyin ve karışımınızı afiyetle için.

Taze zencefil kullanmanın önemli özelliği her zaman taze yiyecek tüketmekteki amaç gibi besini saf ve işlem görmemiş halde tüketmektir. Zencefilin içindeki bütün öz, vitamin ve mineralleri kaybolmadan taze zencefil kullanarak hoş tatlı bir çay elde edebilirsiniz.

Toz Zencefil Çayı Nasıl Yapılabilir?

Tadı ve kokusu taze zencefil çayına kıyasla daha keskin olacağını belirtmekte fayda var.

Malzemelerimiz; toz zencefil, sıcak su, 1-2 dilim elma.

Bir bardak sıcak suya bir çay kaşığı toz zencefil ekleyin ve demleyin. 5 dakika kadar demlenen karışımı süzün ve içine 1-2 dilim elma koyun. Dilerseniz içerisine limon suyu da katabilir, keskin zencefil tadını bastırmasını sağlayabilirsiniz. Su yerine sıcak süt de kullanabilirsiniz. Bu sayede bu sütlü toz zencefil çayı ile hem güzel bir uyku uyuyabilir, hem de kilo verebilirsiniz.

Zencefil Çay İle Kilo Vermek

Zencefil çayı ile kilo vermek için zencefili düzenli aralıklar ile belli miktarlarda tüketmelisiniz. Zencefilin metabolizma hızlandırma özelliğinden dolayı düzenli ve ölçülü tüketildiğinde zencefil kilo vermenize yardımcı olabilir. Elbette, yalnızca zencefil tüketerek kilo veremeyeceğinizi belirtmekte fayda var. Sağlıklı beslenmenin yanı sıra mutlaka her gün egzersiz yapmalısınız. Yediklerinizin karbonhidrat-yağ-protein dengesine ve porsiyonlarına dikkat etmeliyiz. Bu tür zayıflama çayları yalnızca yardımcı ürünler olduğu unutulmamalıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu