Güzellik

Uzun Ömürlü Bir Makyaj İçin İpuçları

 

Uzun Ömürlü Bir Makyaj İçin İpuçları

 

Makyajın kadınsı yönlerinizi öne çıkarması ve küçük kusurları kamufle etmesi açısından yaşamdaki rolü yadsınamaz. Ancak bazen hızlı yaşam tarzı,yoğun programlar ve bazı faktörler  arzu edilen mükemmel bir makyaj için izin vermeyebilir. Uzun süreli makyaj için bazı ipuçları da var elbet.İşte onlarda birkaçı…

Cildinizi temizleyin ve iyice nemlendirin
İyi ve uzun ömürlü bir makyajın ilk adımı ise cildin temiz ve nemli olmasıdır. Temiz ve nemlendirilmiş bir cilt,makyajı iyi hapseder ve homojen bir şekilde cilde adapte olur.

Fondöteni ihmal etmeyin
Nemlendirici sürdükten 10 dakika sonra mutlaka fondöteninizi sürün.Bu uygulama cildi güzelleştirir ve makyajın tutunma süresini de uzatır.Fondöteninizin ciltte buharlaşmasını engellemek için de üzerine hafifçe biraz toz pudra uygulayın.

Ruj Seçimi Önemli
Öncelikle dudaklarınız daima pürüzsüz olmalıdır. Bu nedenle dudaklarınızı nemsiz bırakmayın ve çatlamalarına,kurumalarına izin vermeyin. Bu tür dudaklarda hiçbir ruj kesinlikle kalıcı olamaz.Dudaklarınızı nemlendiripte hemen sonra rujunuzu sürmeyin,hemen rengi uçar.Dudaklarınız kremi veya balmı iyice emsin.Üstüne de aynı tonda bir parlatıcı sürün.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu