Teknoloji

Uzayda Daha Önce Hiç Görülmeyen Gizemli Bir Nesne!

Uzayda Daha Önce Hiç Görülmeyen Gizemli Bir Nesne! Gök bilimciler tarafından yapılan açıklamada, uzay içerisinde daha evvel hiç görülmeyen bir gizemli nesnenin keşfedildiği bilgisi yer almaktadır.

Uzayda Daha Önce Hiç Görülmeyen Gizemli Bir Nesne! Dünyanın atmosferinden dört bin ışık yılı uzaklıkta yer alan ve daha öncesinde Samanyolu galaksi içerisinde eşine ve benzerine hiç rastlanılmayan bir nesnenin keşfi, bilim dünyası içerisinde heyecan oluşturmaktadır. Keşfedilen nesnenin dönen bir cisim olduğu ve her on sekiz dakikada bir radyo sinyali gönderdiği tespiti, araştırmacılar tarafından açıklanan detay bilgiler arasında yer almaktadır.

Nesnenin Gizemini Çözme Çabaları

Gökbilimci bilim insanları, keşfedilen bu yeni nesnenin gizemini çözmek için çalıştıklarını aktarmaktadır. Avustralyalı bilim insanları tarafından yapılan açıklamada, Samanyolu galaksisi içerisinde daha öncesinde görülen hiçbir şeye benzemeyen bir nesnenin keşfine dair bilgiler yer almaktadır. Bahse konu olan nesne, ilk olarak Curtin Üniversitesi öğrencilerinden Tyrone tarafından keşfedildiği ifade edilmektedir. Batı Avustralya’nın Murchison Widefield Array diye isimlendirilen bölgesinde çalışma yapan öğrenci, geliştirdiği yeni bir tekniği teleskobu üzerinde kullanarak bu nesnenin görüntülenmesini başarmaktadır.

Nesnenin gizemini çözmeye çabalayan bilim insanları, bilinmeyen nesnenin on sekiz dakika aralıklar ile radyo sinyali yaydığını da tespit etmektedir. Gizemli nesne tamı tamına bir dakika boyunca, içerisinde büyük bir radyo enerji patlaması salgıladığı gözlemlendiği ifade edilen açıklama, nesnenin gizemini çözmeye çalışmalarının devam ettiği yönünde sürmektedir. Astrofizikçi bilim insanları tarafından yönetilen bir ekip, konuyu derinlemesine araştırmaktadır. Yapılan gözlemler esnasında birkaç saatlik zaman dilimi içerisinde nesnenin ortaya çıktığı vurgulanmaktadır. Sonrasında nesnenin kaybolduğunda altı çizilmektedir.

Bir Görünüp Bir Kaybolan Nesne

Beklenmedik bir şey olarak değerlendirilen bu durum, astronomlar için ürkütücü özellik sergilediği ifade edilmektedir. Zira uzayda bu şekilde özellik gösteren başka bir cisim yok ifadeleri ile bilim insanları şaşkınlıklarını dile getirmektedir. Bilim insanları tarafından tuhaf olarak değerlendirilen bu durum, bir dakika boyunca yanan nesne karşısında söylenmektedir. Dünyaya dört bin ışık yılı uzaklıkta olan ve inanılmaz derecede parlak bir görüntü içerdiği belirlenen nesne, aynı zamanda son derece güçlü özellik gösteren manyetik alana sahip olduğunun tespit edildiğine dair açıklamalarda bulunulmaktadır. Diğer taraftan bilim insanlarının nesnenin bir nötron yıldızı yahut ta beyaz bir cüce olabileceğini ifade etmesi tahminden öteye geçmemektedir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu