Dekorasyon

Şık Bir Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır

 

Şık Bir Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır

Her evin vazgeçilmezi salonların dekorasyonları oldukça önemlidir. Genellikle akşam dinlenmek için ve ailecek sohbet etmenin tadını çıkarabildiğimiz ender yerlerden olan salonların tasarımları her zevke ve her tarza göre farklılık göstermektedir. Gelen misafirleri ağırladığımız salonlarımızın tasarımlarını birkaç önemli dokunuş ile yeni baştan yaratabiliriz.

Salon Köşe Takımları

Evlerinizin salonlarında daha modern bir görüntü vermek istiyorsanız salon dekorasyon koltuk ürünleri arasından köşe takımları tercihi yapmalısınız. L koltuk tarzında olan bu köşe takımları genellikle evlerin köşe bölümlerinde yer alır. Oldukça şık tasarlanmış bu ürünler ayrıca çok rahattır. Bu ürünleri alırken dikkat etmeniz gereken şey köşenizin büyüklüğüdür. Eğer evinizin salonunun köşesinden daha büyük bir köşe takımı alırsanız evinizin belli bir alanını öldürürsünüz. Bu nedenle genellikle evlerinizin köşelerine göre takımları almaya gayret edin. Renk seçiminde ise tercihinizi siyah, beyaz ve gri arasında kullanabilirsiniz. Bu salon dekorasyon koltuk ürün fiyatları oldukça uygundur. Ayrıca her evin büyüklüğüne, her renk ve değişik modeller bulunmaktadır.

Salonlar İçin Orta Sehpa Modelleri

Salonlarımızın olmazsa olması sehpa takımlarıdır. Gelen misafirlerin rahatça kahvelerini ve çaylarını içmeleri için kullandıkları bu ürünler oldukça şık tasarımlara sahiptir. Birkaç önemli nokta ile bu sehpa takımları ile salonunuza çok hoş bir hava katabilirsiniz. Oturma odalarınız şayet büyükse ortaya mermerden yapılmış bir sehpa çok uyumlu olur. Ayak kısmının pirinç ve ya tahtadan oluştuğu dikdörtgen mermer sehpalar ile salonunuza hoş bir hava katabilirsiniz. Ayrıca bu sehpanın orta bölümünde kalan kısımlarına gazete ve ya dergi koyabilirsiniz.

Salonlar İçin Şık Ve Zarif Raf Tasarımları

Çok okuyan mı bilir yoksa çok gezen mi sorunun cevabı çok okuyandır. Bu yüzden hayatımızdan olabildiğince kitaplara yer vermeliyiz. Bu nedenle evlerimizin salonlarına yapacağımız bir raf sistemi ile bu sorunu çözebiliriz. Genelde kare tarzı olan rafların bir araya gelmesi ile dolap şeklini alabilir. Ama siz bunun yerine rafları duvara sabitleme fikrini edinin. Duvara sabitlenen raflar sayesinde hem salonunuza şık bir dekorasyon katarken hem de kitaplarınızı rahatlıkla saklayabilirsiniz.

Salonların Aydınlatma Sistemleri

Salonların tasarımında bilinmese de en önemli rolü salon dekorasyon aydınlatma ürünleri oynar. Bu ürünler sayesinde hem salonumuzu aydınlatır hem de şık bir dekor şansı elde ederiz. Bu nedenle tercihinizi avizelerden yana kullanın. Fazla sayıda lambaya sabit olan avizeleri sahip etmeye gayret edin. Eğer eviniz küçük ise biraz daha küçük model seçebilirsiniz. Ayrıca bu salon dekorasyon aydınlatma modelleri salonunuza oldukça renk katacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu