Güzellik

Neden Saç Mezoterapisi Yaptırmalıyız?

Saç Mezoterapisi

 

Saç Mezoterapisi özellikle boya perma gibi kimyasal işlem görmüş olan saçlarda ve cansız görünümlü mat saçların canlanmasını sağlar. Ayrıca tiroit anemi, hastalığı, gibi hastalıklardan dolayı oluşan saç dökülmelerinde oldukça olumlu sonuçlar vermektedir. Ayrıca, mevsim değişikliği,  stres  ilaç kullanımına bağlı saç dökülmesi dökülmelerine karşı da etkili bir tedavi yönetimidir.

 

Saç Mezoterapisi
Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisinin Yan etkisi var mıdır?

Saç Mezoterapisi uygulaması sırsında kullanılan ilaçların yan etkilerin neredeyse hiç yoktur. ÇünküMezoterapi tedavisi için kullanılan ilaçlar kana karışacak kadar fazla miktarlarda kullanılmadığından yan etkileri yok denecek kadar azdır Bu nedenle saç dökülmesi sorunu yaşayan kişilerde güvenle uygulanmaktadır. Saç Mezoterapisi tedavisinde FDA onaylı ve birçoğu eczanelerde de bulunan sağlık bakanlığından onaylı bitkisel ürünler kullanılmaktadır.

Saç Mezoterapisi
Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi Kaç Seanstır

Bu uygulama ortalama olarak 4-ya da 5 seanstan sonra değişimler gözle görülmektedir.  Bu sonuçları tam olarak görebilmek için ilk seanstan sonra en az 3 ay beklenilmesi tavsiye edilir. Saç derisi için detaylı bir şekilde muayene yapıldıktan sonra kişinin ihtiyaçlarına uygun ilaç karışımları uygulamanın yapılacağı bölgelere önce dezenfekte edilir ve hazırlanan bu özel karışım ince uçlu iğneler ile saç dersinin içine enjekte edilir. Uygulama sırasında hastada acı ya da ağrı hissi oluşmaması ü için soğuk kompres uygulanır.

Saç Mezoterapisi

Mezoterapi Uygulama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler.

Saç Mezoterapi uygulaması sonrasında uygulama yapılan bölgelerde bazı durumlarda yer yer  hafif kızarıklıklar ve morluklar  oluşabilir. Ekstra bir tedavi gerektirmeyen bu izler birkaç gün içerisinde kendiliğinden kaybolur. Saç Mezoterapisi Uygulaması sonrası  ilk  1 haftaya çok etmelisiniz . İlk hafta özellikle  başınızı darbe ve kazalara ve, güneşe karşı korunması gerekmektedir. Bu süre içerisinde kişinin denize girilmemesi önerilir.

Saç Mezoterapisi
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu